2019.11. 15.

ATP Masters: Hatszorozzuk meg pénzünket a Nadal-Tsitsipas meccsen!

A világbajnokság A-jelű csoportjában két meccs után Tsitsipas lépéselőnyben van, hiszen két mérkőzést nyert meg, míg Nadal és Zverev mérlege egy-egy vereség és győzelem. Csakhogy a görög még nem játszott a világelsővel, aki a Medvedev elleni döntő szettet 1-5-ös állásról fordította meg. Egy megfigyelésen alapuló tippet hoztam hatszoros oddszal! (fotó: atptour.com)

TENISZ, ATP-VB, FÉRFI EGYES,AGASSI CS.
2019.11.15. 15:00
R. NADAL - S. TSITSIPAS

• Amikor Zverev 6-2, 6-4 arányban verte Nadalt az első fordulóban, ki gondolta, hogy Tsitsipas ellen a második körben még ennél is könnyebb két szettben vereséget fog szenvedni? Amikor Medvedev 5-1-re vezetett Nadal ellen, a döntő szettben, ki gondolta, hogy a spanyol onnan megfordítja majd? Ebben a csoportban még nagyon nyílt a verseny és a továbbjutás kérdése. Nyilván a görög játékos lépéselőnyben van.
  • Nadal fejben hozza a szokásos kemény, elszánt formát, viszont játékban nem olyan jó, mint amikor csúcson van! Ennek tudható be az, hogy a rendkívül motivált és jól játszó Zverevtől kikapott az első meccsén. Nadal számára az a meccs meg maga volt a pokol. A német rendkívül jól összpontosított. A második meccsen A kiemelkedően jó képességű Medvedev várt a spanyolra, az első szettet az orosz nyerte rövidítésben. Utána Nadal összeszedte magát és lehozta a másodikat, hogy aztán a harmadikban elengedne MEdvedevet 5-1-re! innen kelt föl és fordított, ami egyfelől bizonyítja hatalmas mentális erejét és akaratát, de nem szabad elfelejteni, hogy ehhez a győzelemhez  nagyon kellett Medvedev mentális gyengesége, koncentrációs hullámzása! Na ez az ami nincs Tsitsipasnak.
  • Mindezek ellenére nem szabad leírni a spanyolt, hiszen a rutin mellette áll és ha nincs semmi baja a hasfalával, vagy a térdével, akkor simán nyerhet is, ahogyan a görög is. Ha a kimenetlre kellene fogadni, akkor Nadalra tennék, de a tippem nem ez lesz, hanem egy megfigyelésen alapuló merész próbálkozás!

Nadalra nagyon jellemző, hogy a meccseinek döntő százalékában elveszti az első adogatójátékát a mérkőzésen! Persze utána visszajön, de most nem ez a lényeg. Hanem maga, az első Nadal-adogatójáték! A görög jól returnozik és nagyon elszánt. Azt gondolom, hogy ma is bejöhet az általános megfigyelés és Tsitsipas az első lehetséges alkalommal brékelni fog. A Bet365 szorzóját hoztam.

Nadal első adogatójátékát nyeri: Tsitsipas | 6.00 | (9/10)