2021.02. 23.

ATP Montpellier: Gersimov - Murray

Franciaországban, fedett kemény pályán rendeznek egy jó kis ATP 250-es tornát, ahol egész szép névsor gyűlt össze. Ezen a meccsen a Egor Gerasimon (79.) és az egykori világelső Andy Murray (125.) csapnak össze.

E. GERASIMOV - A. MURRAY
02.23, 10:00

• Murray 46 ATP tornát nyert, többszörös Grand Slam-győztes, valamint olimpiai aranyérmes is. Ha visszavonul, senki sem szólhat egy szót sem, karrierje teljes és dicsőséges. De a kőkemény Andy nem így tett. Szívós és kitartó, sőt helyenként fájdalmas munkával végigcsinálta a rehabilitációt és a visszatérte utáni kezdeti vereségek sem szegték kedvét. A Biella 2 Challengeren is jól játszott, nagyon koncentrált volt és látszott rajta, hogy minden követ megmozgat azért, hogy ismét közelítsen korábbi önmagához. Csak a döntőben kapott ki Ilya Marchenkótól.
  • A mai ellenfele Egor Gerasimov egy 28 éves fehérorosz játékos. 196 cm magas, erős testalkat. Remekül szervál, erőteniszt játszik, a tenyerese is kemény. ATP tornát nem nyert, aht CH-sikere van mindegyik keményen, vagy fedett keményen. Jó kis erős közepes játékos a TOP 100 tagja, de nem kell attól félnie, hogy nagyon előreszalad a tabellán. Murray a tenisz minden ágában sokkal jobb, nem véletlenül volt világelső. Ma már nyilván nem tudja azt a szintet játszani, mint akkor, de még mindig segíti a rutin, a hideg fej és a forró szív.