2024.01. 10.

ATP Tour: Adelaide International: C. O’Connel – S. Korda - 2024.01.11 hajnalban

A tavalyi két torna után idén csak egy 250-es verseny lesz Adelaide-ben. Ez a rendezvény is az Ausztrál Open egyik felvezető versenye, ahhoz hasonló kemény borításon. Ezt az eseményt 2020-ban rendezték meg először Adelaide-ben, akkor Andrej Rublev nyerte meg. 2023-ban pedig Novak Djokovic nyerte meg az Adelaide International 1-et. Már a negyeddöntőket rendezik a tornán. Az első meccsen az ausztrál Chris O’Connel és az amerikai Sebastian Korda játszik.

• Korda remekül teniszezett az előző körben, kezd a játéka hasonlítani arra a kordáéra, amit még a sérülése előtt játszott. Ez az, amivel ismét a TOP10 közelébe kerülhet majd. Kőkeményen szervált, pontos, erős tenyeresek mentek a vonalak mellé, amikor pedig lehetőség adódott ment föl a hálóhoz és megölte a labdát. Pedig egy kiváló Sonegó volt az ellenfél, de a játék minősége Kordánál a jobb és ez kijött. Ez a kemény pálya ráadásul neki nagyon fekszik.
  • O’Connel egy szinttel lejjebb helyezkedik el, a tehetség-listán. Soha nem volt TOP50-es sem, soha nem nyert egyetlen ATP tornát sem. Egy megbízható középszintű játékos, aki fejben is egészen jó. Kétségtelen, hogy a hazai környezet őt is felpörgeti, mint az ausztrálok többségét. Itt előbb Arthur Rinderknecht verte meg, majd legutóbb Alex Shevchenkót, ráadásul sima két szettben. Mindkét meccsen ő volt a underdog, különösen az orosz elleni győzelme volt vaskos meglepetés. Tehetségbeli hátrányát szívósságával, kitartó játékával pótolja.
  • Korda ellen szerintem már kevés lesz O’Connel bulldogstílusa. Az amerikai játékos egészen más szint, Sonego ellen abszolút jól teniszezett, ma is nyerhet, szerintem 25,5 game-nél nem is lesz több.

KÉRJÜK, SEGÍTSD A MUNKÁNKAT ÉS A TIPPMEZŐRE VAGY ERRE A FELIRATRA KATTINTVA, REGISZTRÁLJ A MEGÚJULT TIPPMIXPRÓRA AHHOZ, HOGY JÁTSSZ! KÖSZÖNJÜK!