2022.10. 30.

ATP Tour, Bécs: A döntő napja!

Nálam az jelenti az első „év vége közeleg”-érzést, amikor megkezdődik a két B-betűs ATP500-as torna a BÉCS és a BAZEL. A kettő közül a bécsi rendezvény. A Sógoroknál megrendezésre kerülő fedett keménypályás tornát 1995 óta (a most 50 éves belga Filip Dewulf nyerte) rendezik meg, tavaly pedig Szasa Zverev nyert Tiafoe ellen két szettben.A döntőben az orosz Daniil Medvedev és a kanadai Denis SHapovalov jtászik.

D. MEDVEDEV - D. SHAPOVALOV
2022.10.30. 14:00

• Mindketten jó formában vannak. Shapovalov balkezes, ezzel az előnnyel, plusz ha fejben rendben van az ő tehetségével szinte bárkire veszélyes lehet. Ám fejben rendkívül ingatag és ha egy meccsen nem minden úgy alakul, ahogy ő elgondolta, akkor képes összeomlani. Rendkívül technikás, jó játékos. Fritz ellen játszott három szettet, utána Evanst és Coricot is kettőben küldte haza.
  • Medvedev rendkívül jó játékos, kiválóan adogat és alapvonalról a legjobbak között van. Fejben ő sem tartozik a legtökéletesebb teniszezők közé, de ha jó a forma, akkor a világelsőség is benne volt/van játékában. Grand Slam-győztes, összesen 14 ATP tornát nyert. A hálónál megzavarható.
  • Medvedev jobb teniszező, az év végéről tavalyról sok pontot véd, neki igyekeznie kell és egészen jól is játszik. A kétszettes győzelme is elképzelhető.