2020.02. 22.

ATP Tour: Chilei siker várható?

A riói salakos ATP-tornán immáron az elődöntőnél járnak a felek. Az egyik oldalon Christian Garin (23.) áll majd, a háló túloldalán pedig Borna Coric (32.) Lássuk, mire mennek egymással!

TENISZ, RIO DE JANEIRO, FÉRFI EGYES
2020.02.22. 21:00
C. GARIN - B. CORIC

• Christian Garin egy remek salakspecialista. A 23 éves chilei játékos pályafutása fölfelé emelkedik. Az utóbbi években teljesedett ki, teljesen egyértelműen a salak a kedvence. 2018-ig futures- és Challenger tornákon indult, ez utóbbiból négyet nyert, míg utána az ATP versenyeken is a salakot részesítette előnyben. Kiváló lábmunkája van, gyors, szívós játékos. Az alapvonalról operál, fejben is elég jó. Három ATP-tornán diadalmaskodott, 2019-ben kettőt, míg már idén is nyert egyet, Cordobában. Sorban hét remek salakos játékost ütött ki, nagyon jó formában van, mind mentálisan, mint fizikailag.
  • A másik oldalon a horvát Borna Coric, aki sokkal inkább univerzálisabb játékos. Nem csak salakon él meg, hanem a gyors pályaborításokon is. Magas jó testfelépítésű teniszező, ennek köszönhetően remekül szervál, agresszív teniszt játszik. Goran Ivanisevic a kedvence, ami egyáltalán nem véletlen. Kedvence a kemény és gyors pálya, de elvan salakon is. Két ATP tornát nyert egyet Halléban füvön 2018-ban, egyet pedig Marrakesch-ben 2017-ben, még salakon.

Mindkét játékos jó formában van és ha nem salakról lenne szó, hanem bármilyen más borításról, akkor Coric sikerét várnám. De salakon vagyunk, és Garin sokkal jobb a vörös porban, ráadásul kiváló formában is van. Azt gondolom, hogy Coric támadójátékára van ellenszer, aminek birtokában  van Garin!