2022.10. 20.

ATP Tour, European Open, Antwerp: K. Khachanov – S. Korda

A héten három ATP 250-es torna kerül megrendezésre, mindhárom fedett kemény borításon. Ezek egyike a belga Antwerpenben zajlik. Tavaly Jannik Sinner nyerte a döntőt Diego Schwartzmann ellenében. A második körben az orosz Karen Khachanov (18.) és az amerikai Sebastian Korda (36.) találkozik.

K. KHACHANOV - S. KORDA
2022.10.20. 12:30

• Az orosz Khacsanovnak remekül sikerült az amerikai keménypályás szezon legfontosabb része, hiszen a US Openen az elődöntőig jutott, majd Astanában megverte Cressyt és Marin Cilicet is. Remek, technikailag is képzett, atletikus játékos, aki kiválóan adogat, de nem kifejezetten csak ebben jó. Elsődlegesen a kemény borításokat szereti, mind a 4 ATP tornagyőzelme ilyen tornáról született, viszont univerzalitását jól bizonyítja, hogy CH-serlege van salakról is. Fejben is jó, de eredményessége ingadozó. Egykor TOP10-es játékos is volt, jelenleg a 18. helyen áll.
  • Sebastian Korda, a tehetséges if-vonalat képviseli. Az amerikai játékos édesapja is kiváló teniszező volt, jómagam még emlékszem Petr Korda játékára, hasonlóan technikás, összetett játékos volt. A kis Seba már az USA-ban született és itt képezték, tanították eddig. A 22 éves játékos magas, kiválóan szervál, erős alapütéssel rendelkezik. De emellett gyors és technikailag is képzett. Fejben is erős, motivált teniszező. Tavaly megnyerte az első ATP tornagyőzelmét salakon, de keményen is ugyanolyan jól teniszezik. Nemrég GIjonban bejutott a döntőbe, ez karrierje harmadik döntője volt. Itt Marcos Giront verte meg három szettben. Tavaly a US Openen találkoztak ők ketten, akkor öt nagyon kemény szettben nyert az orosz, a döntő játékrészben 10-8 lett a vége!

Ma is hasonlóan szoros, kemény meccset várok, a tippem over 22,5!