2022.06. 25.

ATP Tour-figyelő (Mallorca) – 2022.06.25

A füves szezon közelgő csúcspontja a wimbledoni Grand Slam torna, amely már nem várat olyan sokat magára. Június 27-ig már csak egy hét van, ez alatt két füves pályás torna ad lehetőséget a fogadásra. Mallorcán tavaly Medvedev nyert.

A döntő következik Mallorca füvén:

• R. Bautista-Agut (20.) - S. Tsitsipas (6.): A görög jobb teniszező, mint a nagy küzdő hírében álló spanyol. Technikásabb, összetettebb játékra képes. Bonzi ellen már inkább azt a játékát mutatta, amit valóban tud. A spanyol ráadásul tíz évvel idősebb is már, az ő karrierje már lefele halad. Ennek ellenére minden dicséret megilleti azért, ahogy eddig menetelt a tornán. Medvedev legyőzése az orosz mentális szétesésének köszönhető. Kyrgios is megkergült éppen, Belliert meg kötelező volt neki legyőznie. Ha a görög úgy teniszezik, mint eddig, akkor meg tudja nyerni a tornát. - 1,65