2019.09. 29.

ATP Tour: Francia siker Pekingből! (kora reggeli meccs!)

Szintén a kínai fővárosból hoztam egy meccset, ahol a rendkívül rutinos Jeremy Chardy (73.) és az olasz Marco Checcinato (67.) csapnak össze. Ez a meccs is az egyértelmű-kategóriába tartozik, hiszen a francia mellett szól szinte minden, csak az ATP-ranglistás helyezés nem.

TENISZ, PEKING, FÉRFI EGYES
2019.09.30. 07:45
J. CHARDY - M. CECCHINATO

• Jeremy Chardy (ATP 73.) 1987-ben született francia játékos, akinek a kedvenc borítása a fű és általában is a gyors borítású pályákon a jó, de megél a salakon is. 2005-ben megnyerte a junior wimbledoni bajnokságot füvön, majd 2009-ben megnyerte a stuttgarti ATP tornát, szintén füvön. Eddigi legnagyobb sikerét 2013-ban az Ausztrál Openen érte el, ahol a negyeddöntőbe jutott. Ez kemény borításon volt. A jobbkezes játékos kiváló kétkezes fonákot üt, 188 cm magasságához 75 kg társul, a fizikuma kiválóan alkalmas a gyors borításokon való játékra.
  • Az olasz Marco Checcinato egy remek salakos játékos! Pályafutása során elsősorban a salakos tornákat látogatja, innen van neki öt alsóbb szintű tornagyőzelme, valamint három ATP torna-sikere is. 2018-ban nyert Umagban és  Budapesten, idén pedig Buenos AIresben. Jó lába van, szívós, mentálisan erős játékos. A gyors pályaborításokon nem annyira jó.

Ami fontos és igazán árulkodó lehet a mai összecsapáson az, hoyg Jeremy Chardyval találkozott már idén salakon, és a számára kedves borításon is kikapott a franciától! Keményen eddig csak egyszer futottak össze, na ott sima kettőben verte az olaszt a francia. Ma is erre számítok! A rutin, a keménypályás tapasztalat és tehetség is mellette szól! Kétszettes Chardy-sikert várok!

Chardy 2:0 | 1.90 | (7/10)