2022.07. 19.

ATP Tour, Hamburg: F. Coria – D.H. Galan- 2022.07.19

Hamburgban rendeznek egy salakpályás ATP 500-as tornát. Itt a pénzdíj 1,168 millió euró, ami már extra motivációt jelent majd a résztvevőknek. Tavaly Carreno-Busta nyerte a tornát, így pontokat kell majd megvédenie. Jó kis játékosok vannak a mezőnyben, sportfogadás tekintetében vannak jó lehetőségek. Az első körben Federico Coria (78.) és Daniel Galan Elahi (113.) találkoznak.

Hamburg, salak:
F. Coria – D.H. Galan

• Mindkettő középkategóriás teniszező. Coria igazi salakspecialista, olyannyira, hogy szinte csak azon képes játszani. Karrierje során játszott majd 900 mérkőzést, abból 845-öt salakon. Ennek ellenére nincs ATP-tornagyőzelme és nem is lesz már. 30 éves, fejben jó egy darálógép, technikai tudása nem számottevő. 4 CH-tornát nyert meg, idén Milánóban is nyert egyet.
  • Galan ugyanez az alsó-középszint, 4 CH-t nyert ő is, kettőt idén. 191 cm magas, van egy egész jó szervája, de nagyjából ennyi. Elsősorban salakos versenyeken indul. Egyik játékosban sincs semmi extra, a salak miatt és a rutin miatt inkább Coriára tennék. Bastadban a múlt héten az argentin három szettes meccsen kapott csak ki Rublevtől és előtte Delbonist verte meg, szintén háromban. Delbonis is jobb játékos, mint Galan, raádásul hasonló fizimiskával rendelkezik. A kolumbiai viszont a selejtezőből érkezett ide, de ott alsókategóriás játékosokat vert meg.

Tipp. Coria nyer 2-1 arányban – 4,20