2021.05. 01.

ATP Tour, München: Ivashka - Struff

Ahogyan tegnap Ilya Ivashka (107.) játszott, úgy ritkán látni. Nagyon akart, nagyon hajtott és teljesen megérdemelten győzte le Zverevet. Az, hogy a német mennyire volt motivált, teljesen mindegy. Remek játékkal nyert. Ma egy másik német Jan-Lennard Struff (47.) lesz az ellenfél. Fotó: Pixabay.com

I. IVASHKA - J-L. STRUFF
2021.05.01. 13:30

• Struff alapvetően a nagy adogatásaira építi fel a játékát, de salakon is elvan. Kitartó, fejben erős játékos, de a tehetségben nem tartozik a legjobbak közé. Nincs ATP tornagyőzelme, CH-ból van öt, abból három salakon, kettő keményen. A 31. életévében jár, azt gondolom, hogy az ő pályafutása most már egyre inkább lefelé megy.
  • Ivashka 27 éves fehérorosz játékos, sosem volt a 80. helynél előrébb. Ő is elsősorban keményen eredményesebb, mind a négy CH-ja kemény pályáról van, de elvan salakon is. Nincs ATP tornagyőzelme. Ihletettt formában játszott tegnap, de azt gondolom, ha ez a meccs a Garroson lett volna, akkor Zverev siman nyert volna. A legnagyobbak rengeteg meccset játszanak egy évben, sokat utaznak és ők elsősorban a Grand Slam-ekre és a Masters tornákra hegyezik ki magukat fejben.
  • Struff viszont nem. Neki már minden tornagyőzelem, minden elődöntő a dicsőséget és a pénzt hozza. Mert ne felejtsük el, ezek a profik a pénzért játszanak elsősroban, főleg azok, akik nem az első 20-ban vannak. Martin, Köpfer, Krajinovic volt itt a elbúcsúztatott játékosok sora és ma is küzdeni fog nagyon. A szívem szerint Struff sikerére voksolnék.