2019.10. 04.

ATP Tour: Opel(ka), sosem kopel(ka) (szombati, kora reggeli mérkőzés!)

Tegnap már bíztam a langaléta amcsi srácban, aki annak rendje és módja szerint két sima szettben (6-3, 6-3) kibombázta japán ellenfelét. A holnap hajnali elődöntőben pedig az ifjú Reilly Opelka (53.) egy hozzá hasonló stílusú, ám rutinosabb ellenféllel került szembe, mégpedig az ausztráliai illetőségű John Millmannal (80.). Lássuk, mire érdemes fogadni.

TENISZ, TOKIÓ, FÉRFI EGYES
2019.10.05. 06:00
R. OPELKA - J. MILLMAN

• Opelkát tegnap már kielemeztem: „Az amcsi srác 211 cm magas és 103 kg. Minden idők legmagasabb teniszezője holtversenyben Ivo Karloviccsal. A srác olyanokat szervál, hogy még maga Karlo papa is felnyög annak láttán! A lassúbb adogatásai is mintegy 220-225 km/órával csapódnak az ellenfél térfelére és ember legyen a talpán, aki vissza tudja adni. Ezen kívül rendkívül erős tenyerest üt és fonák oldalról sem jön zavarba. A testméretei miatt nyilván nem egy expresszvonat, de nem is ez adja játékának alapját. Abszolút kemény pályán-, különsen fedettben a legjobb, de salakon sincs elveszve. Eddig négy challenger-tornát nyert, ebből hármat fedettben és egyet salakon és már 22 esztendősen megvan az első ATP tornagyőzelme is, idén nyert New Yorkban, szintén fedett csarnokban, ahol sorrendben: Mannarinót, Istomint, Garcia-Lopezt, Isnert és Schnurt verte. „ Ehhez annyit lehet csupán hozzátenni, hogy a japán Uchiyama ellen is magabiztosan hozta amit tud, mintegy 16 ászt ütve nyerte meg, két szettben a mérkőzést.
  • Nézzük az ausztrál játékost. John Millman is igazi adogatógép. Jelenleg a világranglista 80. helyén áll, de volt ő már ennél jobb helyen is, még idén júniusban is 56. pozícióban volt megtalálható. Szereti a kemény pályaborítást. Nem kifejezetten technikás játékos, a nagy adogatásra építi játékát, és igyekszik gyorsan befejezni a pontokat, nagy erejű tenyeresekkel. Fonákkal már könnyebben zavarba hozható. Megbízható játékos, amit tud, azt általában azonos szinten tudja mindig. Összesen 9 challenger-tornát nyert meg pályafutása alatt (2salak,6kemény,3fedett), idén a Kaoshiung challengeren tudott diadalmaskodni. ATP tornagyőzelme nincs, pedig már 30 esztendős.

Két azonos stílusú játékos találkozik ma. Az egyik 22 éves és most kezd felfelé ívelni pályafutása, míg a másik 30 esztendős, sosem volt igazán kiemelkedő teniszező és, azt gondolom, túl van már karrierje zenitjén. Opelka győzelmére tippelek.