2022.11. 04.

ATP Tour, Paris Masters: F. Tiafoe – F. Auger-Aliassime

A szezon utolsó komoly versenye, ha a torinói világbajnokságot nem számítjuk. Csodálatos helyszín, nagyon komoly pénzdíjak és komoly presztízs ezen a tornán. Tavaly Djokovic 2-1-re nyert Medvedev ellen a döntőben. A négy negyeddöntő egyike az amerikai Frances Tiafoe (21.) és a kanadai Felix Auger-Aliassime (8.) csatája.

F. TIAFOE - F. AUGER-ALIASSIME
2022.11.04. 14:00

• Mindkét játékos remek formában van. Tiafoe az utóbbi hetekben kihozza magából azt tálentumot, amit már huszonéves kora elején jósoltak neki. Fizikálisan erős, univerzális teniszező. Egy ATP-tornát nyert még 2018-ban és van hat CH-tornagyőzelme mindenféle borításokról. Fejben sokat fejlődött. Az idei keménypályás szezonja jó volt. A US Openen elődöntőig jutott, megverte többek között Nadalt és Rublevet is, csak a későbbi tornagyőztes Alcaraz verte ki. Tokióban szintén döntőzött, ott Fritz verte meg. Itt jó formában van. Megverte Sonegót, Drapert és De Minaurt is, ráadásul a két utolsó játékos két teljesen különböző stílust képvisel és jó formában voltak.
  • Auger-Aliassime-ról csak a felsőfokban lehet beszélni! Amióta együtt dolgozik Toni Nadallal a mentális faktor óriási mértékben nőtt. Magabiztos, motivált és rendkívüli módon élvezi a teniszt és a győzelmeket. A tenyerese világklasszis, a szervája nagyon jó, a fonákütését kell még fejleszteni. De benne egészen biztosan benne van az, hogy világelső legyen! Három ATP tornát nyert zsinórban (Firenze, Antwerpen, Basel) és itt is bőséggel esélyes.

Alaptipp: Auger-Aliassime nyer – 1,51