2021.05. 25.

ATP Tour, Parma: J. Vesely - S. Johnson

Parma salakján az első körben ma Steve Johnson (86.) és a cseh Jiri Vesely (71.) találkoznak. Fotó: Pixabay.com

STE. JOHNSON - J. VESELY
2021.05.25. 11:20

• Vesely tehetséges játékos, jó adottságokkal, de fejben képes megrogyni. Annak ellenére, hogy a két ATP-tornagyőzelmét keményen érte el, a legtöbb mérkőzését salakon játszotta. Univerzális játékos, minden borításon elvan. 194 cm magas, jól szervál, ha beleáll a tenyeresbe az is erős nagyon. A karrierjében korábban volt egy időszak, amikor a TOP40-be is beverekedte magát, egészen a 36. pozícióig eljutott. 2015-ben nyert egy ATP tornát, mégpedig Aucklandban, kemény boríátson, tavaly Pune-ban, szintén keményen. Játékban felveszi a versenyt az élvonallal, de fejben gyengébb.
  • Steve Johnson 31 évs amerikai játékos. Élete legjobbja a 21. helyezés volt, mára már erőteljesen sodródik a TOP 100 alsó határa felé. Ő is univerzális játékos, korábban négy ATP-tornát nyert, kettőt salakon, kettőt füvön, valamint három challengert, mindet keményen. Idén alig játszott meccset! Mindössze négy alkalommal futott ki pályára, márciusban kettőt, áprilisban és májusban egyet-egyet, mindig kikapott. Ha ez utóbbi tény nem lenne, akkor szorosabb is lehetne, mert a két játékos hasonló szint. Vesely kicsit jobban meccsben van. Kettőben nyerhet ma.