2019.10. 06.

ATP Tour: Szerb győzelem a nyitófordulóban? (kora délelőtti mérkőzés)

És szintén a shanghai ATP tornán van még egy remek mérkőzés, ahol a világranglista 60. helyén található, kazah Mikhail Kukushkin és az idén rengeteget fejlődött, mindössze 20 esztendős Miomir Kecmanovic (51.) találkoznak. Itt érdemes a fiatal szerbet nyeretni, mondom is, hogy miért!

TENISZ, SANGHAJ, FÉRFI EGYES
2019.10.07. 11:30
M. KUKUSHKIN - M. KECMANOVIC

• Az alig húsz esztendős Miomir Kecmanovic az idei versenyszezonban próbálkozik a challenger-szintről tartósan feljebb lépni és bizony több eredménye is azt mutatja, hogy van kraft a srácban! Inkább a gyors borításokon lesz jó, bár az 183 cm-es magassága és 75 kg-os súlya alapján nem kifejezetten az a szőnyegbombázó típus. Ennel ellenére kifejezetten eredményes keményen és füvön. 2016-ban döntőt játszott a junior US Openen, ahol a kanadai Felix Auger-Aliassime verte csak meg, de 2015-ben egy bizonyos Stefanos Tsitsipast is sikerült megvernie három szettben! 2016-ban az első helyen állt az ITF junior ranglistán!
  • A legnagyobb erénye pedig a szívóssága és erős mentalitása, ami általában áll a balkáni-játékosokra, különösen a szerbekre. Gondoljunk csak Novak Djokovicra! Kecmanovic mentálisan erős, koncentrált játékos, nagy becsvággyal és győzni akarással! Mindezeken túl még tehetséges is. Immáron a 51. helyen áll az ATP világranglistán, de egészen biztos vagyok benne, hogy lesz ennél ez jobb is! Csak idén az elmúlt négy hónap alatt 30 helyezést javított és még csak 20 éves!

A másik oldalon a 31 esztendős Mikhail Kukushkin, aki tud teniszezni, van egy egészen jó adogatása, megfelelő alapütésekkel. Fejben nem olyan remek, pályafutásában sokkal több volt, mint amennyit lett belőle. Már 2008-ban challenger-tornákat nyert, egész karrierje során mintegy 15 alsóbb szintű tornagyőzelme volt. ATP versenyt viszont csak egyet nyert, még 2010-ban fedett csarnokban Szentpétervárott. Idén már nem ment olyan jól neki Kelet Velencéjében, hiszen Joao Sousa búcsúztatta.
Azt gondolom, hogy a játékot tekintve talán kiegyensúlyozott a mérkőzés, de fejben egyértelműen Kecmanovicot látom jobbnak. Érdemes megkockáztatni a győzelmét, szorzója elég jó.