2022.09. 29.

ATP Tour, Szófia: A. Vukic – F. Verdasco

Újabb ATP tornák indulnak és futnak ki ezen a héten. A bolgár fővárosban, Szófiában fedett keménypályán rendeznek ATP250-es tornát, amelynek Jannik Sinner a címvédője. Idén is remek mezőny indul a tornán, az olasz mellett itt lesz a kemény pályán nemrégen tornagyőztes Pablo Carreno Busta, itt lesz a bolgár Grigor Dimitrov és az olasz tehetség Lorenzo Musetti is. A legjobb 16 között az ausztrál Alexandar Vukic (144.) és a spanyol Fernando Verdasco (116.) találkoznak. Fotó: instagram.com/ferverdasco_/

A. VUKIC - F. VERDASCO
2022.09.29. 18:20

• Alexandar Vukic ausztrál színekben versenyző alsó-középkategóriás teniszező. 26 éves, a legjobb helyezés, ahol volt a 117. Idén nyerte meg karrierje első CH-tornagyőzelmét, kemény borításon. Alapvetően a kemény borításokat részesíti előnyben, idén 27 ilyet játszott és 5 salakosat. Alapvonalról játszik biztonsági játékot, védekező stílusban, de van egy egész jó szervája és ha úgy sikerül, akkor bemegy a hálóhoz is. Koncentrált, fejben erős játékos, de technikailag nem a legjobb. Az idei AusOpenen a 30. kiemelt Lloyd Harrist verte meg 3-a-re, ahol szetthátrányból fordított. Kondícionálisan erős nagyon.
  • Verdasco TOPketegóriás játékos VOLT! Már 38 éves, de még próbálkozik, csinálja. Nagyon konok, sosem adja föl, fejben nagyon erős. Vasembernek is hívták ereje teljében. Univerzális teniszező, salakon és keményen is jó. 7 ATP tornát nyert és 5 CH-t füvet kivéve mindenféle borításokon. Tehetségben és eredményességben mindenképpen jobb, mint Vukic, de fizikailag kondiban az ausztrál jobb. Aki ráadásul remek formában van, a szintén nem fiatal, de Verdascónál fiatalabb Fogninit verte két szettben tegnap. Igaz Verdasco meg Basilashvilit, de a grúz ha fejben gatya, márpedig sokszor gatya, akkor bárki megveri.

Azt gondolom, ma Vukic kitartó játéka meghozza a gyümölcsét és nyerni fog.