2022.09. 26.

ATP Tour, Szófia: Napi szelvényajánló (két meccs duplázó eséllyel)

Újabb ATP tornák indulnak és futnak ki ezen a héten. A bolgár fővárosban, Szófiában fedett keménypályán rendeznek ATP250-es tornát, amelynek Jannik Sinner a címvédője. Idén is remek mezőny indul a tornán, az olasz mellett itt lesz a kemény pályán nemrégen tornagyőztes Pablo Carreno Busta, itt lesz a bolgár Grigor Dimitrov és az olasz tehetség Lorenzo Musetti is.

R. Berankis - K. Majchrzak:

• Kamil Majchrzak tehetséges játékos, az idei szezonban több kiváló meccse is volt. Univerzális teniszező, de a két challenger győzelmét salakon szerezte. Elsősorban védekező stílust képvisel. A Davis Kupában aratott két elsöprő győzelmet, de két futottak-még típusú játékos ellen. Berankis viszont kifejezetten jó CH-szintű játékos, a litvánok legjobbja. Ő is univerzális teniszező 13 CH-győzelméből van bőven mindenből. Salakon, füvön és kemény pályán is nyert már. 32 éves rutinos teniszező, szerintem ma ő az esélyesebb.

J. Lehecka - Ale. Lazarov

• Lehecka egy nagyon tehetséges, univerzális teniszező, aki a salakot kedveli legjobban, de a keményen is teljesen jól elvan. Az év elején Rotterdamban az elődöntőbe jutott, olyan kviálóságokat verve meg mint Shapovalov, Musetti és Van De Zandschulp, salakon pedig nyert két CH-tornát. Még csak 20 éves, fejben nagyon erős, látszik, hogy remek játékos lehet belőle! Lazarov más kategória, itt szabad kártyával indulhat. Egészen jó tenyerese van és a szervája sem rossz, de ő nem az a szint, mint Lehecka. Messze nem. A rutin mellette szól ugyan, de a tehetség nem. A cseh sikere várható.