2021.08. 26.

ATP Tour, Winston Salem: A. Ymer – F. Tiafoe (éjjel 01:00-kor!)

Szintén Winston Salem és a keménypályás ATP torna. Mikael Ymer (90.) az ébenfekete bőrű Francis Tiafoe (51.) ellen játszik a negyeddöntőben.

M. YMER - F. TIAFOE
2021.08.27. 01:00

• A torna szintén a US Openre való felkészülés jegyében zajlik, a borítás szabadtéri kemény pálya. A svéd Mikael Ymer egy remek játékos, eki 2019-ben részt vett a Atp Next Gen versenyen, vagyis ott volt a legjobb 21 éven aluliak között! Etióp felmenőkkel rendelkező svéd játékos. Salakon és kemény borításon is jól érzi magát, gyors, remek lábmunkája van, kitartó játékos. Elsősorban alapvonalról üti vissza a labdákat és próbálja meg hibára kényszeríteni ellenfeleit, de kemény pályán, előfordul, hogy felmegy a hálóhoz és megöli a labdát. Fejben is rendben van, de fiatal még, így teljesítménye hullámzó.2019-ben volt a csúcson, abban az évben négy CH-versenyt is nyert (ebből hármat keményen), azóta visszacsúszott és a TOP100 határán mocorog. Több van benne még, kérdés, ki tudja-e hozni magából.
  • Frances Tiafoe 23 éves amerikai játékos. Nagy tehetségnek kiáltották ki 2016-ban két keménypályás CH-t, 2017-ben két salakos CH-t nyert meg, ekkor még nem volt 20 esztendős. Aztán megakadt kissé a karrierje, mára a TOP 50 határán van (korábban volt 29. is) Nagyon erős testfelépítése van, jól szervál, nagyerejű tenyeresekre képes. Ő is inkább a kemény borítást kedveli, de jól elvan a salakon is. Idén már megnyert egy füves CH-tornát, a nottinghami eseményt, valamint van már egy ATP-győzelme is 2018-ból, Delray Beachből.
  • 2019-ben találkoztak a NextGen tornán, ahol Tiafoe sima három szettben nyert, 2020-ban Auckland-ben viszont Ymer nyert. Azóta szerintem Tiafoe sokat fejlődött, elsősorban mentálisan. Ezen a kemény borításon, számára hazai pályán az ő győzelmét várom az eddig remeklő svéddel szemben.