2021.08. 22.

ATP Tour, Winston Salem: R. Albot - Soon Woo Kwon

ATP Tour, Winston Salem:  R. Albot - Soon Woo Kwon

Egy másik elsőkörös meccsen a Winston salemi tornáról van néhány gondolatom és egy tippem. Az egyik oldalon a moldáv Radu Albot (107.), a másik térfélen pedig a koreai Son Woo Kwon (78.) lesz.

R. ALBOT - SOON WOO KWON
2021.08.22. 22:40

• Albot tehetségben közel sincs olyan szinten, ahol Fokina, de egy szorgos iparos játékos, aki szintén megél minden pályaborításon, de a keményet szereti jobban. CH-győzelme van salakról és keményről is, valamint 2019-ben megnyerte a Delray Beach-i ATP tornát. Idén verte már meg Mannarinót és Bautista-Agutot is.
  • Kwon tehetséges srác, volt már 69. helyen is, de a 2020-as év nem sikerült jól neki. 2019-ben két ázsiai CH-tornát nyert, mindkettőt szabadtéren, kemény borításon. Kwon nem kiemelten magas, de nagyon ruganyos, gyors és ami a legfontosabb, nyugodt és megfontolt. Fejben és alázatban nagyon magas szinten van, tehetségben vannak nála jobbak. Inkább a kemény borítást kedveli jobban, mindhárom challenger győzelme keményről van. Idén a Biella 2 CH-t megnyerte.
  • A koreait valamivel tehetségesebb játékosnak gondolom. Eastburne-ben elődöntőzött, talán ez volt az idei legnagyobb sikere ATP tornán. Az ő győzelmét várom.