2021.01. 10.

Australian Open, selejtezők: Kétmeccses ajánlat. (reggeli meccsek)

2021.01.11 hétfő reggelre két meccset hoztam az AO selejtezőjéről. Kudla - Benchetrit és Mmoh - Petrovic. 1.59 az eredő, az esélyek jók.

• Az Ausztrál Opent kemény pályán játsszák. Elliot Benchetrit 22 éves francia játékos. Nem tartozik a kiemelten tehetséges játékosok közé, ha az lenne, akkor 22 évesen nem a ranglista 221. helyén lenne. A legjobbja is éppen csak a TOP200 volt. Magas, egészen jól szervál, de nem fogható az amerikai Denis Kudlához. A jenki a 114. helyen áll, a legjobbja 53. volt. Igazi keménypályás specialista, ám ő sem tartozik a legjobbak közé. ATP győzelme nincs, de van hat challenger-elsősége, ebből négy gyors pályaborításon. Remekül szervál, az adogatásra építi fel játékát. A pillanatnyi formáját pontosan nem ismerem, révén szezon eleje van, de azt gondolom, van annyival tehetségesebb és az AO annyira komoly torna, hogy nem lehet kérdéses a győzelme Bechetrit ellen.
  • A másik meccsen Michael Mmoh játszik az egyik oldalon, aki egy tehetséges amerikai játékos.  Már öt tornát nyert, pályafutása némiképp megrekedt 2019-ben. Volt már TOP100-as, most visszacsúszott a ranglistán a 174. helyig. 190 cm magas, remekül szervál, tipikus keménypályás specialista. Mind az öt CH-tornát, amit megnyert keményen vagy fedettben teljesítette. A másik oldalon is egy magas, remekül adogató srác, a szerb Danilo Petrovic. Már ő is 28 éves, 144. helyen áll a világranglistán, 203 cm magas, az adogatása jó, de összességében középszerű teniszező. Hiába áll Mmoh hátrébb jelenleg, egyrészt fiatalab, másrészt sokkal tehetségesebb játékos, mint a szerb. Az ő sikerét várom.