2020.01. 19.

Ausztrál Open: Ugo, a francia (hétfő kora reggeli mérkőzés)

Az Aucklandi felvezető tornát remek játékkal nyerte meg a 21 éves francia Humbert Ugo (57.). Az Ausztrál Open első körében a veterán John Millman (47.)lesz az ellenfele. Nem lesz egy sima háromszettes meccs! (Fotó: ATPTour.com)

TENISZ, AUSTRALIAN OPEN, FÉRFI EGYES
2020.01.20. 06:00
J. MILLMAN - U. HUMBERT

• Humbert Ugo magas, 188 centiméteres játékos, aki elsősorban a keménypályás tornálkat kedveli, stílusát az adogatójátékra építi fel. Remekül szervál, gyors, erős játékos. Amíg az ITF-ben még nyert egy tornát salakon is, a challenger tornákon már csak keményen, vagy fedettben nyert. 2018-ban robbant be a profi teniszbe, három CH-tornát nyert, majd ugyanezt megismételte 2019-ben is! Nagyon jó fejben is, mentális erejét mi sem bizonyítja joban, hogy tavaly Wimbledonban honfitársát, a kiváló Monfilst verte úgy, hogy Monfo nyerte az első két szettet. De több-, nála sokkal előrébb rangsorolt kiváló játékost búcsúztatott, mint például Goffin, Pella és Hoang. Aztán 2020-at remekül kezdte! Megnyerte az aucklandi felvezető tornát úgy, hogy rutinos, sok csatát megélt igazán kiemelkedő keménypályás játékosokat vert ki. Ilyen volt többek között a 17 ATP-tornát nyerő John Isner, vagy a szintén francia Benoit Paire. De Shapovalov és Ceccinato is kifejezetten jó a gyors pálaborításokon, a norvég Ruud pedig a jövő embere!
  • Millman egy tapasztalt igazi adogatógép. Szereti a kemény pályaborítást. Nem kifejezetten technikás játékos, a nagy adogatásra építi játékát, és igyekszik gyorsan befejezni a pontokat, nagy erejű tenyeresekkel. Fonákkal már könnyebben zavarba hozható. Megbízható játékos, amit tud, azt általában azonos szinten tudja mindig. Összesen 9 challenger-tornát nyert meg pályafutása alatt (2salak,6kemény,3fedett) ATP tornagyőzelme nincs, már 30 esztendős, azt gondolom lassan lefelé megy karrierjének íve. Aucklandban idén az a Paire verte meg, akit utána mai ellenfele Humbert küldött haza a döntőben!

Humbert fejben nagyszerű, életkorával ellentétben nagyon koncentrált, megbízható játékos. Nagyon sok van benne még! 21 esztendősen simán nyerte az aucklandi tornát, duzzad az erőtől és az önbizalomtól. Aki két szettben hazaküldi az amúgy jó formát mutató John Isnert vagy éppen hazavág egy-, éppen aktuálsian koncentrált Paire-ét (általánosan fejben kifejezetten gyenge Pairet, de az aucklandi döntőben jobban játszott, mint szokott, látszik, hogy készül az AusOpenre), az elbír egy Millmannal is!