2021.05. 16.

Tenisztálentumok: Csehország (Adamtebich írása)

Fiatal játékosokat veszek górcső alá, amely nevekre érdemes lehet fogadás szempontjából figyelni. Ebben a cikkben Csehország szülötteiről lesz szó. Fotó. Pixabay.com

A pár éve visszavonult Tomas Berdych jó nagy űrt hagyott maga után, jelenleg a 27 éves balkezes, pribrami Jiri Vesely a 73.hellyel a legjobb játékosuk. Berdó egyébként fogadási szempontból szerethető volt Ferruval együtt és megbízható volt, a nála gyengébbeket rendre verte, a Goatoktól rendre kikapott. Én, kimondott a barátnő, 2015 óta a feleség, Esther Satorova miatt szerettem nézni a meccseit, igazi látványpékség volt a nő, mindig ott ült. Berdych ugye 2005-ben, 20 évesen megnyerte a Paris Masterst, de több nagy eredményt nem ért el, Grand Slam tornákon a 2010-es Wimbledoni döntője volt a max. A Goatokkal rendre nem tudott mit kezdeni.

• Mondhatni keressük Berdych utódját, Vesely után a 2000-es születésű Tomas Machac van a listán a 143.hellyel,ő már nyert 2 challengert, a németországi Koblenzben, valamint Kazahsztánban Nurszultánban, leánykori nevén Asztanában,illetve van egy elvesztett döntője Marterer ellen tavaly késő őszről Pozsonyból, a Slovak Openről.
  • A 290.helyen találjuk a 2001-es Mlada Boleslavi Jiri Leheckát, ő is egy tehetséges fiatal. Challengert ő még nem nyert, egy 25 ezres tornát nyert eddig Prágában, egy másikat pedig elvesztett Svájcban.
  • Tőle nem messze, jelenleg a 294.helyen található a 99-es Michael Vrbensky, ő is egy 25-ös tornát nyert, illetve 2 darab 15-öst(ez a legkisebb), egyiket pont hazánkban, Székesfehérvárott.
  • A 319.helyen a 2001-es plzeni Jonas Forejtek található a cseh listán, aki 19-ben megnyerte a Us Open junior versenyét, a hazai Nava Emiliot verte a döntőben, ám ennek előtte a honfitárs Dalibor Svrcinával karöltve megnyerték párosban az év elején az Austral Open juniorversenyét.

Sok fiatal tehetség tehát a cseheknél, nem tudni még melyik futhat be komolyabb karriert.