2021.05. 28.

Tenisztálentumok: Kolumbia (Adamtebich írása)

Ezúttal Dél-Amerikában járunk, ahol egy tehetséges ifjú hölgyet veszünk górcső alá.

• A 2001-es,jobbkezes cucutai lány ez év decemberében tölti majd be a 20.életévét. Maria Camila Osorio Serranónak hívják, a 2019-es Us Open győztese junior lány kategóriában. Alexandra Yepifanovát verte ott a döntőben és mindössze egy gémet vesztett. Az év szeptemberében az ITF ranglistáját is vezette.
  • ITF szinten 6 döntője van eddig, abbol 3 alkalommal tudott nyerni, 3 alkalommal kikapott a döntőben. Legnagyobb sikere eddig ez év áprilisában egy WTA 250-es tornagyőzelem otthon. A Copa Colsanitas döntőjében a szlovén Tamara Zidancsek ellen nyert. Tami ellen szetthátrányból forditotta meg azt a meccset.
  • Jelenleg már a top 100 tagja, 98.helyen van. Jelen pillanatban a holland Hogenkampot legyőzve sikeresen abszolvált 2 kvalis kört a Garosson és csupán egyetlen győzelem választja el a kolumbiait a French Open táblás küzdelmeitől.