2021.04. 15.

ATP Monte Carlo: A. Rublev - R. Bautista-Agut

Ez már a harmadik kör a Monte Carlóban megrendezésre kerülő ATP 1000-res versenyen. Ma az egyik oldalon Andrej Rublev (8.), a másik térfélen pedig a spanyol Roberto Bautista-Agut lesz (11.) lesz. Fotó: Pixabay.com

A. RUBLEV - R. BAUTISTA-AGUT
2021.04.15. 15:00

• Roberto Bautista-Agut olyan mint egy svájci óra. Amit tud, azt mindig ugyanazon a szinvonalon tudja. Egy gépember, aki kiváló helyezését és eredményeit nem elsősorban a tehetségének, hanem az elszántságának, akaraterejének és alázatának köszönheti. Inkább a kemény pályaborításokat kedveli, mint a salakot. Van 9 ATP tornagyőzelme, abból egy van csak a vörös porban. Emellett van három challengerje, na ott már két salakos torna serlege is a vitrinbe került.
  • Bár csak három helyezés van közöttük az ATP világranglistán, mégis egészen más a két játékos. Rublev egy topkategóriás teniszező. 23 évesen már TOP10 és nem igen fog onnan már kicsúszni. Univerzális játékos, 2020-ban berobbant az elitbe, akkor 5 ATP tornát nyert meg. Idén pedig Rotterdamban tudott diadalmaskodni. A tenisz minden területén kiváló. Még a koncentrációt tekintve fog még javulni, illetve az évek elrehaladtával a felszedett rutin is csak jobbá teszi majd. Ha egyszer a három bálvány ledől az ATP tourból, akkor ő is esélyes lehet a világelsőségre.
  • Kettejük eddigi randevúiból az elején Bautista nyeregetett, aztán 2019-ben és 2020-ban már az orosz diadalmaskodott. Idén Dohában viszont ismét Bautista nyert, de az a meccs valahogy nem volt a csúcspontja Rublevnek. Ma annál sokkal erősebb Rublevet láthatunk majd és a salak is inkább neki kedvez. Meg lehet próbálni a kétszettes győzelmét is, de a sima Rublev-siker is egészen elfogadható szorzón van.