2017.04. 03.

Amerikai arénák

Sokak kérésére hoztunk létre egy újabb brainstorming jellegű posztot, amelyben az amerikai profi ligák kapnak helyet. Itt lehet kibeszélni az NBA, NFL, MLB eseményeit, mérkőzéseit. Az NHL számára továbbra is ott a jégkorong szekció, de ha valaki ide írja be aranyat érő gondolatát az is jó. Ne tartsa hát magába senki a jó tippeket. Let’s get it started!

justify 2017-04-03 15:44:33
Hajnalban csak egy NBA mérkőzés lesz, Minnesota Timberwolves vs Portland Trail Blazers

7 hely már elkelt a nyugati főcsoportban, a 8. helyen a Portland már csak elméletileg csúszhat le a rájátszásról. A legutóbi 15 meccsükből 12-t megnyertek, kiváló formában vannak, ezért is jöttek föl a 8. helyre. Vendégként sem illetődnek meg, 5/4 a mutatójuk az elmúlt meccseken. 6 mérkőzése maradt hátra a Portlandnek az alapszakaszból, a maradék meccsükből mégegyszer találkoznak a minnnesotaiakkal, kétszer az Utah Jazzel, majd a Spurssal és a Pelikánokkal. Nem a legjobb sorsolás, bár már nem szükséges mindet megnyerniük. A centerük Nurkic már pár meccse sérült, de úgy tűnik nélküle is boldogulnak.
A Minnesota Timberwolves 12. a tabellán, legutóbbi 15 meccsükből 6 győzelem és 9 vereség van a nevük mellett. Tegnap otthon a Sacramento Kings ellen esélyesként léptek pályára, de végül alulmaradtak 6 ponttal. (117-123). Bár márciusban sorozatban legyőzték otthon a Clipperst, GSW-t és a Wizardsot, ez sem volt elég arra hogy odaérjenek a playoffra. Különösebb motivációjuk így nincs, a következő szezonra készülhetnek.
Egymás elleni mérlegük 2017ben 2-0 a Portlandnek. Árulkodó lehet hogy a Portland szorzója 2,67ről 2,1re esett le. Mindezek ellenére akár kis is kaphat a Portland, de ha így is történik, akkor maximum 4 ponttal.
Tipp: Portland Trail Blazers +4,5 @ 1,62

Az Euroliga rájátszás negyeddöntős sorozatának negyedik mérkőzésén a Fenerbahce és a Monaco ismét összecsap az isztanbuli Ülker Arénában. Sarunas Jasikevicius csapata szerdán 89-78-ra diadalmaskodott a harmadik mérkőzésen, ezzel 2-1-es előnyre tett szert. Ma pont kerülhet a végére.
Az Euroliga rájátszásának negyeddöntőjében a Barcelona és az Olympiakosz viaskodik a Final Four-ba jutásért. A katalán óriás 2-1-re vezet, miután legutóbb sikerült nyernie egy nagyon szoros meccsen. Ma az Olympiakosz az életéért játszik.
Nba, Nhl, MLB tippek színtere ez, jöhetnek a legjobb USA sport tippek. Let's get ready to rumble! foto: pixabay.com