2014.11. 07.

ATP - LONDON

ATP - LONDON
Elérkeztünk az idei év legutolsó tornájához, ami a legnagyobbakat illeti. Egy hét tömör gyönyör – legalábbis elvileg. Londonban rendezik meg az idényzáró tornát, ahol a ranglistán szereplő első nyolc játékos kapott meghívót. Nadal vakbélműtétjéből lábadozik, Ő tehát kénytelen volt visszamondani a tornát, ezzel utat nyitva másoknak. A torna vasárnap kezdődik, addig is egy kis felvezetővel hozom meg a saját, illetve a tenisz szeretők kedvét az idei év utolsó nagy tornájához.
 
Lebonyolítás:
A nyolc játékost két csoportba sorsolták, ahol mindenki játszik mindenkivel. A kialakult végeredményt követően az egyik csoport első játékosa a másik csoport másodikjával játszik a torna döntőért. A 44. éve megrendezett tornának a presztízsen, és a pénzen kívül igazából sok jelentősége nincs. A világelsőség gyakorlatilag azzal eldőlt, hogy Raonic megverte Federert Párizsban, illetve Djokovic győzelmet ünnepelhetett Franciaország fővárosában. 
 
Csoportok:
 
A Csoport :
 
Novak Djokovic : Nole idei évét nem mondanám a legjobbnak, de azért így is nyert egy Grand Slamet, és megannyi Masters tornát. Látva a formáját, én nagyon afelé hajlok, hogy itt sok ellenállásba nem fog ütközni. Kétséges volt a részvétele, hiszen nemrégiben született meg fia, Stefan, és nem lehetett tudni, hogy bevállalja e a tornát, vagy inkább kicsit a családra koncentrál. Gondolom Jelenával ezt átbeszélték, és úgy tartották a legjobbnak, hogy Nole szépen zárja le az évet. Ez sikerült is idáig, hiszen Djokker fedett pályán 27 meccs óta veretlen. (!) Amennyiben Djokovic nyer egy meccset Londonban, úgy biztosan világelső. Vajon Novak képes lesz harmadszor zsinórban megnyerni a tornát? 
 
Stan Wawrinka: Stanislas az Australian Open győzelmet követően szinte semmit nem tud felmutatni. Nyert egy tornát Monacoban, ahol honfitársát, Federert sikerült legyűrnie, de azóta teljesen katasztrófa az ember. Hibákat hibára halmoz, képtelen stabilan teniszezni, és egyszerűen szétesett a játéka. Az a gyönyörű fonák egyenes nem úgy funkcionál, mint az év első szakaszában, tenyeres oldalról meg hiába a bődületes erő, ha szinte képtelen pályát találni. A szerva sem túl meggyőző, így pedig elég nehéz lesz itt maradandót alkotni. Elég mély gödörben van a svájci, nem hiszem hogy pont most jönne el az üdvösség számára.
 
Marin Cilic: a horvát játékos igen nagy meglepetésre megnyerte az US Opent. Számomra amolyan szürke ló, hisz képes jól játszani, de valami hiányzik. Jó szerva, jó tenyeres, stabil fonák, mégis valami plusz hiányzik. Első ízben van itt az idényzárón, egy olyan csoportban, ahol igazából még tovább is mehet. Ki tudja mit fog kihozni belőle a debütálás, a tenisze igazából nem rossz, csak az Ő formája sincs felszállóban, és akkor még finoman fogalmaztam. 
 
Tomas Berdych: a csehek legjobb játékosa sincs kirobbanó formában, de még csak jó formában sem. A párizsi tornát végig követve azt a konklúziót kellett levonnom, hogy sok a hiba, a szerva sem a legjobb, így pedig nehéz lesz itt bármit is kezdeni. Volt egy korrekt éve a srácnak, mondhatni stabil játékos. A jobb játékosoktól kikap, a Tőle gyengébbeket megveri. Igazából ebben a csoportban csak Djokovivc nő fölé, tehát simán benne van a pakliban, hogy továbbjut.
 
Összegzés:
 
Ebből a csoportból Djokovic mind tudásban, mind pedig a forma alapján nagyon kiemelkedik. El sem tudom képzelni, hogy meccset dobjon, de még az is gyanús, hogy szettet sem fog veszíteni. Az a Djokovic, aki Raonic 215 km/h-ás szerváit játszi könnyedséggel tudja kezelni, és labdamenetekben is dominál, elképzelhetetlen, hogy ne menjen tovább. A másik kiadó helyre hárman pályáznak, és megmondom őszintén elég nehéz lenne megtippelni, hogy ki lesz az. Wawrinka formáját elnézve úgy hiszem, sok babér nem fog Neki teremni. Szerintem a Berdych – Cilic meccs fog dönteni a továbbjutó sorsáról. 
 
Továbbjutók (tipp): Djokovic és Cilic.
 
 
B csoport:
 
Roger Federer: a svájci fenomén azzal, hogy nem sikerült Neki túl jól a párizsi torna, gyakorlatilag kiszállt a világelsőségért folytatott harcból. Elképesztő egyébként, hogy még mindig milyen szintet képvisel. Mit írhatnék Róla? Aki követi a teniszt, annak nem kell bemutatnom, aki pedig nem, annak nem lehet. Megannyi Grand Slam, Masters győzelem, egy valami hiányzik csak a vitrinből, az pedig a Davis Kupa. Ezt is lesz lehetősége megnyerni, hiszen svájc-francia döntőt rendeznek majd az év végén, Lille-ben, salakon. Ha a világelgőség elúszott, ez még meglehet. Én tiszta szívemből szurkolok a svájciaknak, hogy húzzák be, azt hiszem Roger van akkora játékos, hogy ezt megérdemelje, és nyugodt szívvel vonuljon majd egyszer vissza. Ezen a tornán viszont elég kemény csoportba került, nézzük is kik a többiek.
 
Andy Murray: a skót játékos kezd magára találni, és a híre annak, hogy nem biztos, hogy kijut a döntőre, eléggé megdobta a játékát, és gyorsan be is húzott pár kisebb versenyt. Valenciában Robredo ellen 5 meccslabdát volt kénytelen hárítani, de itt van. Jogosan van itt, mert a játéka tényleg kezd egybe állni. 
 
Kei Nishikori: a japán srác egy nagyon nagy tehetség, és élmény nézni a játékát, hiszen mindent tud a labdával amit kell. Mindkét oldalról nagyon jól játszik, és van esze is a teniszhez. A legnagyobb gond a fizikumával van, és elég sérülékeny. A másik hátránya, hogy képes megnyert meccseken úgy összeesni a semmiből, hogy öröm nézni. Nem kifejezetten kiegyensúlyozott. Egyszer ember felettit játszik, a következő szettben pedig nézhetetlen dolgokat művel. Ettől eltekintve, ha stabilan tudja hozni a teniszét, akkor bárkire veszélyes lehet. 
 
Milos Raonic: a langaléta kanadai nagyot küzdött, hogy itt lehessen. Össze is jött Neki. Federert verte Párizsban, majd Novak úgy verte meg a döntőben, hogy öröm volt nézni. Rettentően sokat fejlődött Milos. A böszme nagy szervákon túl most már a tenyeres is stabil, a fonák oldal pedig amolyan escape ütés. A biztonsági ütések mennek, sok nyerőt nem fogunk látni erről az oldalról, de minek is, mikor az a tenyeres olyan, mint a lórúgás. A hálónál is egyre jobb. Összességében kezd összeérni a srác, viszont piszkosul erős csoportban van.
 
Összegzés (tipp): ember legyen a talpán, aki megjósolja, hogy itt mi lesz. Én személy szerint azt mondanám, hogy Murray továbbmegy, de igazából erre sem mernék sok pénzt tenni. Federernek is illendő lenne a továbblépés, de Kei és Milos is képes mindkettejük levesébe beleköpni.
 
A torna kimenetelét illetően úgy gondolom, hogy nagy esély van arra, hogy Djokovic zsinórban harmadszor is megvédje a címét. A csoportból egy könnyed továbblépést követően a B csoportból továbbjutót szerintem meg fogja verni, nem csak azért mert jobb formában van, hanem azért is mert abban a csoportban a srácok nagyon ki fognak fáradni, hiszen egyik meccs sem lesz sétagalopp.
 
Tipp: Djokovic megnyeri a Világbajnokságot!
 

 

hozzászólások

Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!

rendezés: legújabb | legnépszerűbb
TakiAki83 2014-11-08 17:24:00
Federerhez egy pár gondolat. Szerintem azért szállt ki Párizsban, mert akkor is kevesebbet tudott volna pihenni és készülni Londonra. Viszont így pihentebben megy neki. Azért azt is látni lehetett, hogy Djoko most év végén nem betlizi el ezt a tornát, mint tették nagyon sokan pár éve és ha Londonban csak az első kieséses szakaszból továbbmegy akkor már ranglista vezető marad. Tehát ahhoz, hogy Fed ismét éllovas lehessen nem csak a párizsi és a londoni viadalt kellett volna megnyernie, hanem Djokonak korán ki kell(ett volna) esnie mindkét kiírásban. Erre szinte nulla volt az esély. Őt is csak az hajtja, ami Fed-et No.1 maradni és lenni. Reménykedem a Djoko - Fed döntőben. Talán még olyan merész kijelentést is tennék, hogy Djoko a pihentebb döntő kedvéért az utolsó csoport meccsen egy kicsit kienged, hogy ez mennyire lesz kicsit, az az első két fordulón múlhat. Szetteket tekintve: Első forduló: 2-0, Második forduló: 2-0, Harmadik forduló, ha belefér a bukta akkor 1-2. Erről persze lehet vitatkozni, mert pár éve az egyik meccséhez valaki egy másik lapon azt írta,hogy Djoko kihozza magából a minimumot és az ellenfelét legyőzi 6-2,6-2re. Mire kommentbe azt írtam,hogy a minimum azért rossz megfogalmazás, mert 6-4,6-4 a minimum, vagyis egyszer - egyszer elveszi az ellenfele adogatását és a sajátjait lecsorgatja. Szóval az ilyen csoportkörös lebonyolításoknál csak óvatosan. Gondolok itt majd a Davis-kupára is. Ettől függetlenül mindenkinek sok szerencsét a fogadásokhoz! :D

további tippjeink a Tenisz világából

Az aktuális héten zajló ATP , WTA és challenger tornákat monitorozzuk és az olvasókkal közösen keresünk olyan tippeket, amelyeket érdemes lehet egy szelvénybe berakni, valamint olyanokat is, amelyek single is megállják a helyüket. A madridi negyeddöntőből hoztam egy meccset. Fotó: Matthewryz.
Az aktuális héten zajló ATP , WTA és challenger tornákat monitorozzuk és az olvasókkal közösen keresünk olyan tippeket, amelyeket érdemes lehet egy szelvénybe berakni, valamint olyanokat is, amelyek single is megállják a helyüket. A madridi negyeddöntőből hoztam egy meccset. Fotó: Matthewryz.
A stratégia a következő: Két-, vagy több teniszmeccs kötésben, amelynek az eredő szorzója 3,0 körüli. A tét kialakítása egy biztonságos bankroll-menedzsmenten-, valamint a Fibonacci stratégián alapul.
A stratégia a következő: Két-, vagy több teniszmeccs kötésben, amelynek az eredő szorzója 3,0 körüli. A tét kialakítása egy biztonságos bankroll-menedzsmenten-, valamint a Fibonacci stratégián alapul.
Az aktuális héten zajló ATP , WTA és challenger tornákat monitorozzuk és az olvasókkal közösen keresünk olyan tippeket, amelyeket érdemes lehet egy szelvénybe berakni, valamint olyanokat is, amelyek single is megállják a helyüket. Fotó: Matthewryz.
Az aktuális héten zajló ATP , WTA és challenger tornákat monitorozzuk és az olvasókkal közösen keresünk olyan tippeket, amelyeket érdemes lehet egy szelvénybe berakni, valamint olyanokat is, amelyek single is megállják a helyüket. Fotó: Matthewryz.