2013.10. 05.

Csúszós ajánlat, Battle Of Ontario - 2013-10-05

A meccs, amivel ma kiemelten foglalkozom, az a "Battle of Ontario" névre hallgató összecsapás, amit a Toronto Maple Leafs és az Ottawa Senators vív egymással. A párharc gyökerei közel 110 évre nyúlnak vissza, a jelenlegi klubok elődjeihez. Az újkori rivalizáció akkor élesedett ki, amikor a Torontot a Keleti Konferencia ézak-keleti divíziójába helyezték többek közt az Ottawa Senators társaságába. Azóta is több emlékezetes meccset és sorozatot vívtak egymással a felek.

1992 óta 95 alkalommal futottak össze az alapszakaszban, amiből 49-et rendes játékidőben, 3-at hosszabbítás után nyet az Ottawa. A Toronto 38 alkalommal rendes játékidőben, 5 ízben pedig hosszabbítás után bizonyult jobbnak. A rájátszásban már torontoi fölény látható, itt 16-8-ra vezetnek a Juharlevelesek.

A kapuban:

A Maple Leafs részéről már itt is nagyon nehéz a döntés, hiszen mindkét kapusuk kiváló és fiatal koruk ellenére mindketten bizonyították már, hogy rájuk lehet bízni a kaput.

Név: James Reimer és Jonathan Bernier
Szül. Idő: 1988.03.15.   1988.08.07.
Nemzetiség: kanadai   kanadai
Rekord és csapat (2012-13): 19-8-5 (GY-V-D)
vs Flyers
Védési mutatók (NHL karrier): 91.5% | 2.72 GAA | 10 SO   91.4% | 2.34 GAA | 6 SO

Reimer mellett a már megtapasztalt stabilitás és a valamivel több rutin, Bernier mellett szintén a stabilitás és a talán egy hajszállal jobb forma szól. Hogy melyikük kezd, talán még az edző sem tudja egyelőre.

A másik oldalon nincs kérdés, a kapuban Craig Anderson fog főszerepet játszani.

Név: Craig Anderson
Szül. idő: 1981.05.21.
Nemzetiség: amerikai
Rekord és csapat (2012-13): 12-9-2  (GY-V-D)

28 éves, kanadai   26 éves, svéd   28 éves, kanadai   23 éves, svéd
213, 6' 3"   196, 6' 2"   230, 6' 3"   180, 6' 6"

23 éves, amerikai   26 éves, kanadai   22 éves, kanadai   23 éves, kanadai
184, 6' 2"   213, 6' 5"   228, 6' 5"   206, 6' 5"

+9

Szerintem kijelenthetjük, hogy mindkét oldalon stabil lábakon áll a defense, ráadásul a pontszerzésből is ki tudják venni a részüket a játékosok.

-3

Mindhárman szereztek már egy gólt idén, Kesselnek emellett van egy assistja is. (két meccs alatt)

-5

Az eddigi két meccsen még egyikük sem szerzett találatot, Kuleminnek és Lupulnak 2-2, Kadrinak 1 assist áll a neve mögött. Minden bizonnyal azon lesznek, hogy megtörjék a gólcsendet. Kadri legutóbb a harmadik sorban korcsolyázott, a második sor centere Dave Bolland (2 találat fűződik már idén a nevéhez) volt.

+3

Az eddigi egyetlen góljukat Erik Klarsson szerezte, az assistot MacArthur és Turris jegyzi. Ezen a fronton gyengültek a Szenátorok, hiszen többek között Alfredsson, Silfverberg és Lattendresse is távozott. Ryannel az első sor nagyon ütős lehet, de ehhez is idő kell.

A támadók tekintetében jelenleg sokrétűbb a Toronto. Sokkal jobban meg fognak tudni élni az ottawai védők társaságában, mint fordítva. A helyzeteik viszont megvoltak Spezzáéknak a Buffalo ellen, nem is kevés, ami miatt bizakodhatnak a szurkolók. Mindenesetre a szoros menetrend miatt az előny mindenképp a hazaiaknál van.

Tippek:

Az idény első hazai meccsén a Maple Leafs meg fogja örvendeztetni a szurkolókat - 2.00no
A két (három) remek kapussal a kiváló támadók is küzdeni fognak, nem lesz hét gól a meccsen - 1.40no

Aki teheti, nézze meg a mérkőzést, akár felvételről is. Mindenkinek eredményes tippelést és jó szurkolást kívánok.

Eredmény: 4:4(5:4)