2014.10. 26.

A gyanú árnyékában

Egy különös dologra hívnám fel a figyelmeteket.  A norvég bajnokság éllovasa és biztos győztese a Molde látogat a Sogndal együtteséhez, akiknek minden pont számít. Tudniillik 5 pont a hátrányuk a nem kieső helyen álló Bodo-hoz képest, és már csak 3 forduló van vissza. Természetesen ez semmit nem jelentene, tipikus NO BET meccs, bárki bármit elérhet.

CSAKHOGY, különös dolgokat lehet találni a statisztikákat bújva. 2011 óta minden évben találkozott ez a két gárda kétszer. És minden egyes szezonban meglepő módon megosztoztak a 3-3 ponton. Azaz egy szezonon belül egyszer a Molde, egyszer a Sogndal nyert, stadiontól függetlenül.

Sőt, ha továbbmegyek, azt is láthatjuk, hogy szintúgy 2011 óta minden évben barátságos meccset is játszanak egymás ellen, persze, ebben nincs semmi gyanús, csak jól mutatja, hogy jó a kapcsolat. Azt meg csak halkan jegyzem meg, hogy a csapatok között több játékos is a másik foglalkoztatásában áll vagy állt.

És ha kitérek arra, hogy az utóbbi két évben, különös félidei eredmény után, különös végeredmények születtek akkor egyre gyanúsabbá válik a dolog. Például 2012-ben, félidei Molde győzelemnél, egy öngólos egyenlítés után 3 percre rá már a vezetés is a Sogndal birtokukba került, a hogyan a 3 pont is.

Nem azt mondom, hogy napi tutiról beszélünk, de a vendégek már tuti bajnokok, idegenben játszanak, ergo a szurkolók elől sem most kell elfutni, míg a Sogndalnak minden pont számít a bennmaradáshoz. Idén eddig egyszer találkoztak. Akkor a Molde nyert. Mindenki vonja le a következtetést.