2016.04. 20.

Kézimunka-Dupla dinamit

Hétfőn a vendég Kristianstad tovább növelte előnyét a bajnoki negyeddöntőben, a sikerből 70%-os lövőteljesítményével alaposan kivette részét a magyar válogatott Jamali. Tegnap időhiányában nem jelentkeztem, ezért ma három tippel jövök, ami kiad egy szűk duplát.

Bodö-Elverum norvég bajnokság negyeddöntő, 2. mérkőzés

• A norvég bajnokságban is már a rájátszásnál tartanak a csapatok, a negyeddöntőben két nyert mérkőzésig játszanak a felek. Már a bajnokság ezen szakaszában összefutott a tavalyi döntő két résztvevője, köszönhetően az alapszakaszban szerzett 3. illetve 8. helyüknek. A két csapatot nem lehet egy lapon említeni, míg a hazaiak épphogy becsúsztak a nyolcadik helyre, addig a télen Iváncsik Tamással megerősített vendégek, a BL terhektől megszabadulva szárnyalnak a bajnokságban. Vasárnap az első mérkőzésen is alaposan, 13 góllal eltángálták a Bodot, de az alapszakaszban is 12 és 11 volt közte Iváncsikék javára, míg a tavalyi döntőben 3 és 7 gól volt a különbség. Ma is Elverum győzelmet várok.

Tippem: 16671 Bodö-Elverum V 1.25 33:33

Alingsas-Guif svéd bajnokság, negyeddöntő, 2. mérkőzés

• A három nyert mérkőzésig tartó negyeddöntő harmadik mérkőzése ez, az elsőt magabiztosan húzta be az alapszakasz második hazai csapat, a szombatit viszont a Guif hazai pályán döntetlenre mentette, majd a hosszabbításban a maga javára fordította. Az Alingsas az alapszakaszban hazai pályán nem sokat hibázott, mindössze három alkalommal kapitulált, ezzel szemben a vendégek idegenben csupán 50%-os teljesítményre voltak képesek. Ez nekem ma az Alingsas győzelmét sejteti.

Tippem: 09643 Alingsas-Guif H 1.25 33:26

Montpellier-Chambery francia bajnokság

• Célegyenesbe fordult a francia bajnokság, hiszen már a 22. fordulónál járnak a csapatok. Az aranyérem nem kérdés, oda lehet adni előre akár 10 évre is a Párizsnak. Annál érdekesebb viszont, hogy kié lesz az ezüst, ez ugyanis BL helyet ér. Sokáig úgy tűnt, hogy a St Raphael lesz a befutó, de a Nantes is bejelentkezett. Az őszt pocsék formában végigjátszó Montpellier azonban tavaszi jó teljesítményével ismét nyílttá tette a kérdést, nagy segítségére volt ebben a bizonytalankodó St Raphael is. Gajicék ma tovább menetelnek a hőn áhított ezüstérem felé.
    Tippem: 34285 Hendikep 1.5 H 1.25 (Montpellier legalább 2 góllal győz) 27:27

Eredő: 1.95

Akinek ez nem elég, a Barcelona mögött a második legjobb hazai mutatóval rendelkező Granollers fogadja az idegenben halovány Guadalajarat és a Koldig is megrázza magát ma.