2016.08. 20.

Kézimunka-Olimpia, Hollandia-Norvégia

Éjszaka a többi elődöntőhöz hasonlóan, ezen a mérkőzésen is éles végjátékban dőlt el a továbbjutás sorsa. A lengyel csapatot az ismét fantasztikus napot kifogó Wiszomirsky tartotta mérkőzésben, Daszek utolsó pillanatokban lőtt extra gólja hosszabbítást ért Dujsebajev tanítványainak, ahol a dánok kicsikarták a győzelmet. Ma az olimpia bronzmérkőzésére hoztam egy tippet.

Hollandia-Norvégia

Ismét egy holland-norvég, ezúttal a tavalyi világbajnokság döntősei az olimpiai bronzéremért küzdenek. 2010 decemberében az Európa-bajnokságon még kisebb meglepetésként hatott, hogy a hollandok nyertek ellenünk 27:19 arányban. Nagyot fordult azóta a világ! Mi a fasorban sem vagyunk és lassan már az a meglepetés, ha Hollandia nevét nem találjuk a végelszámolásnál, most is ideértek, igaz „csak” a bronzmérkőzésre. A csoportküzdelmek után a negyeddöntőben játszi könnyedséggel léptek túl a házigazda Brazílián, Amoriméknak esélye sem volt. Az elődöntőben viszont nekik nem volt esélyük a franciák ellen, a mérkőzés elejétől eltekintve végig futottak az eredmény után, végül egy góllal kikaptak. A címvédő Norvégia toronymagas esélyesként érkezett a tornára, Lökéék a csoportmérkőzések után a negyeddöntőben egyszerűen átgyalogoltak Svédországon, majd az elődöntőben egy őrült, hosszabbításos összecsapáson maradtak alul Oroszországgal szemben. Hollandia még soha nem győzte le a norvégokat, a világbajnoki döntő visszavágóján ismét Norvégia győzelmét várok.

Tippem: 04869 Hollandia-Németország V 1.25 36:26

A döntőben orosz győzelmet várok, Trefilov lányai megszerzik első olimpiai aranyérmüket a 2008-as ezüstérem mellé.