2016.09. 14.

Kézimunka-Újabb coburgi meglepetés?

Tegnap meglepően szoros félidő után, a második játékrész elején a vendég Skjern fokozatosan elhúzva, a mérkőzés hajrájáig 5-6 góllal vezetett, az utolsó pár percben aztán kiengedtek, de így is maradt a végére közte három. Ma a nagyon bőséges kínálatból a bombameglepetéssel nyitó újonc Coburg gummersbachi látogatását választottam.

Gummersbach-Coburg

A hazai csapat tavaly a bajnokság kilencedik helyén végzett, ez az utóbbi öt év legjobb teljesítménye. Nyáron elvesztették az osztrák válogatott Raul Santost, aki azonban a Kielben eddig nem találja helyét, eddig három mérkőzésen csupán hét találatig jutott, helyére az idény közepén csődbe ment Hamburgtól Scmidt érkezett. Nagy halat fogtak Nyokas személyében, ő a Göppingentől érkezett, a balkezes francia válogatott a nyitófordulóban nyolc góllal debütált. Jól kezdte az idényt Putics Barna egykori csapata, az első fordulóban a Balingem ellen győztek hazai pályán hét góllal, legutóbb pedig a Bergischer vendégeként diadalmaskodtak tizenegy találattal. Nagyot szólt az idén feljutó Coburg belépője az első osztályba, óriási meglepetésre az első fordulóban a tavaly negyedik helyezett Melsungen otthonában nyertek meggyőző, ötgólos különbséggel. Vasárnap aztán hazai pályán helyre rakta őket a Löwen, tizenegy gólos, kiütéses győzelmet aratva, a legeredményesebb coburgi játékos a litvánból osztrákká lett Kirveliavicius volt nyolc találattal. Ma a Gummersbach győzelmét várom, ha nem is tizeneggyel, de legalább két góllal küldik haza az újoncot.

Tippem: 35129 Hendikep 1.5 H 1.30 (Gummersbach legalább két góllal nyer)  31:27