2015.02. 22.

NHL Szilánkok

A nagy érdeklődésre való tekintettel, valamint az ebben az irányban eddigi elég sikeres tippjeink végett úgy gondoltuk szükség lehet egy olyan rovatra, ami csak az NHL-lel foglalkozik. Ne fogjátok vissza magatokat, osszátok meg gondolataitokat ti is velünk komment formában, illetve tegyétek fel a kérdéseket, mi igyekszünk válaszolni, segíteni. Természetesen ki is emelünk egy-egy meccset a kínálatból, illetve próbálunk jó tippeket is adni.

Vasárnap is NHL, ismét két szimpatikus mérkőzés érkezik.

Buffalo – Nashville

Ahogy Forgo barátunk megmondta itt a Szilánkok kommentjei között: veretni kell a Buffalot. Tökéletesen igaza is van. Persze becsúszik olykor nekik egy-egy szerencsés eredmény, de azért ez ritkaság. Ráadásul sérültekkel is van baj náluk. Most épp a Rangers ellen Webert is le kellett hozni. Darabjaiban van az a csapat. Akiket fogad, azok pedig vezetik nyugatot. Még úgyis, hogy épp most buktak 2x zsinórban. Sőt kis túlzással azt lehet mondani, hogy megnyugtató 4-5 pontos előnyük van a 2-ik 3-ik előtt. Nem lehet tehát más a cél már a Predators számára, mint megnyerni a nyugati konferenciát, vagy akár az egész alapszakaszt. Ehhez a kötelezőket be kell húzni, amit egyébként jó hatásfokkal is tett. Azért az idegenbeli teljesítmény hagy némi kivetni valót maga után, de épp ezt lehet ma este kozmetikázni. Én nem hiszem, hogy ez a csapat harmadjára is kikapna zsinórban, illetve abban még kevésbé hiszek, hogy a Sabres tudna nyerni ilyen rövid időn belül egy újabb meccset. utoljára a tavalyi szezonban találkoztak kétszer márciusban, mindkét meccs sima Nashville győzelem volt. Azóta csak nagyobb lett a különbség a csapatok közt, szóval most is rendes játékidős győzelmet várok, de legalábbis a legvégén mindenképp a Predatorsnak kell győztesen elhagyni a jeget.

Minnesota – Dallas

Bár a másik mérkőzés a nagyobb papírforma, mégis nálam ez a mérkőzés ma az igazi. Elképesztő amit a Wilds művel az elmúlt hetekben. Én férfiasan bevallom, szurkolok is, hogy a rájátszásban ott legyenek, mert akár egy 8-ik helyről is képes lehet bármire. Sőt jelen állás szerint az mondjuk egy Nashville – Minnesota párosítás lenne, amire még emlékszem szezon közben mielőtt jött volna a borzasztó Wilds széria, óriási meccs volt. Na, de félre a szentimentalizmussal. Az megvan, hogy Dubnyk gól nélkül hozta le a meccset idegenben az egyik volt csapata ellen? Elképesztő az a fazon. A legjobb formában levő kapus, ez nem kétséges jelenleg. Na, de nézzük a tényeket. A Dallas Seguin nélkül azért közel sem az igazi, és egyéb sérültek is vannak. Azért derekasan küzd, azt is be kell látni, ennek ellenére. Olyannyira hajtanak, hogy tegnap egy pokoli iramú meccsen kaptak ki hosszabbításban 7-6-ra egy fordulatos meccsen a Detroittól. Viszont gondoljunk bele, hogy tényleg milyen iramú lehetett az a meccs, ez most számottevő fáradtságot eredményezhet, és mentálisan pedig még inkább demoralizáló, mikor a rájátszásért próbálnak küzdeni teljes erőből. Ezzel szemben a Wilds pihenten jön a párharcra. Az Xcel Energy Centerben elképesztően jól tud játszani a Minnesota. A szezon elején szinte verhetetlen volt ott sokáig, és most újra ezt a formát hozza. Az elmúlt 5 meccset rendes játékidőben hozta is otthon. Ehhez hozzájön, ha ma nyer a hazai csapat, akkor bizony megelőzi a San Joset, a Calgaryt, és a Los Angelest is, tehát rájátszást érő 7-ik helyen lenne. Akkor kicsit gondoljunk bele abba, milyen is tud lenni mentálisan mikor látod a célt magad előtt, valamint ezt bizony a fanatikus szurkolók is látják, tehát el lehet képzelni milyen hangulat lesz ott. Hiszen honnan jött vissza ez a csapat, ez bizony elismerésre méltó. Ami fontos, hogy a Dallas amúgy is sok gólt kap, a Minnesota kapujában pedig ott van Dubnyk. Nehezen tudom elképzelni, tehát, hogy ne nyerjenek a hazaiak ma. Ezzel amúgy a Calgary csúszna ki a rájátszásból pont, az LA még bent lenne, csak visszautalva egy régebbi jóslatomra. Persze még van bőven a szezonból, tehát ez csak pillanatnyi eszmefuttatás. Egy szó mint száz, nálam ez a meccs ma az igazi. Minnesota győzelmet várok.