2014.07. 27.

Vasárnapi 3/4-es

Mára ismét készültem pár sorral nektek, remélem, hogy marad a sikerességi ráta. Ellátogatunk Svédországba, ahol a Győrt kiütő Göteborg sikerében bízok, és hogy a magyar csapatot se hagyjam ki, az ő sikerüket is előrevetítem az estébe. Akinek pedig a két 1.8-as szorzó kevés lenne az egy biztosnak tűnő 1.2-vel megtoldhatja, hogy majdhogynem elérhesse a 4-es álomhatárt.

Kezdjük a legkisebbel. A tavalyi ezüst- és jelenlegi aranyérmes Dundalk FC fogadja majd a Bray Wanderers csapatát, akiknek ez az idény, megint nem az az idény, ahol majd azon kell gondolkodni, hova rakják a sok megszerzett serleget. Bár, ezt valószínűleg ők is tudták, akárcsak tavaly, ismét belőtték magukat az utolsó előtti, 11. helyre. Persze, ha jól teljesítenének, talán a szurkolók is elfogadóbbak lennének velük szembe, csakhogy a gárda, utolsó 6 meccsén csak bukott, és egy 9 meccses nyeretlenségi szériát is magának tudhat, egy idegenbeli döntetlennel, amit a legszegényebb gárda, a dublini egyetem tanoncai ellen sikerült elérni. A Dundalk evvel szemben (jobb gólarányának hála) vezet 20 kanyar után, és az ő nevükhöz fűződik a legtöbb lőtt és legkevesebb kapott gól is. Az pedig már meg sem lepő, hogy otthon veretlenek még. Mind a két oldalon van 2-2  kihagyó, Dundalk részről S.O'Donnell (D 8/1) és C.Shields (M 16/0) az, a túloldalon pedig D.Webster (D 14/0) és A.Hanlon (M 14/1). A Dundalk szeret otthon minimum kettővel nyeri, így a hendit is szívesen ajánlom a figyelmetekbe 1.54-ért, de az 1.17-es szorzó biztosnak tűnik.

236 1 Dundalk - Bray H 1.17
237 1 *(0-1) Dundalk - Bray H 1.54

A második találkozó a Göteborg idegenbeli szereplése a Mjallby ellen. A hazaiak, akárcsak a Bray, nem az a gárda, akik a sor elején állnak az éremosztásnál. Tavaly is az alsóház stabil tagjai voltak, idén pedig a 15., kiesőjelölt helyen állnak. 20 fős keretük nem a legerősebb, de inkább úgy mondom, hogy értékileg például a bajnokság legszegényebbje, összesen 2,3 millió fontot ér, azaz átlagosan 120 000 egy-egy játékos. A Göteborg evvel szemben érthető, hogy több, 22 labdarugót tudhat aktív kerettagnak (összérték 13,5 millió), hiszen a tavalyi kupagyőztesről és EL indulóról beszélünk. Jelenleg is a dobogó környékén szaglásznak, most épp az 5. pozícióban. Egyedül egy dolog szól ellenük, az pedig a vendégforma, hiszen legutóbbi 6 bajnoki találkozójuk mind döntetlennel zárult, ennek ellenére vagy pont ezért még mindig veretlenek az otthontól távol. Ez szerintem inkább kellő motivációt fog adni, főleg egy ilyen volumenű ellenfél esetén. Sérültek: Itt is a szegény ember esete forog fenn, két védő (7/0 és 5/0) valamint két frissen kiesett támadó (14/2 és 11/0) hiányzik majd otthonról, de 3 találkozó kihagyása után visszatér egy cserevédő (3/0), nem tudni, hogy ez mekkora fegyvertény (nem nagy). A vendégektől egy középpályás régóta nincs a pálya környékén (7/0), annál nagyobb örömhír, hogy a balbekk az előző kihagyott 90 perc után itt lehet újra  (14/0). Szóval, az erősebb, jobb formában levő, Győr-verő vendégeket favorizálom, akik motiváltak és megtépázzák ma ezt a hazai foghíjas bagázst.

212 1 Mjällby - Göteborg V 1.74

 

A Paks látja vendégül az mennyei bajnokságunk ezüstérmesét, az ETO-t. A hazaiakról pár szóban annyit, hogy idén sem a felsőház, vagy valamelyik európai selejtezős hely megszerzése lesz a céljuk, sokkal inkább az élvonalban maradás. Ez tavaly is gyönyörűen összejött, és ahogyan Csertői Aurél, a Paks edzője elmondta, reálisan kell nézni a helyzetet, itt nem is lehet cél a felsőház legteteje. Szerencsétlenségükre pont bele is kezdtek a sorsolással, elég nehéz ellenfelet kaptak az első fordulóra, de egy esetleges győzelemmel ez nagy löketet adhat a futballistáknak. Bár, erre elég kicsi az esély, de egy-egy reaktorvízi úszóedzés sokat javíthat az állapoton. A kissé felforgatott hadrend nem véletlen, két védő, Fiola (26/0) és Szabó (26/1) sérült, míg két középpályás Windecker (M 22/2) és Bori Gabor (M 27/0) valamint a gólkirály is eligazolt Simon Attila (F 28/18). Várható kezdőjük az alábbi:

  • Molnár Péter – Heffler Tibor, Kovács Gábor, Gévay Zsolt, Báló Tamás – Kecskés Tamás, Tamási Zsolt – Könyves Norbert, Bertus Lajos, Bartha László – Eppel Márton.

Győr sokkal kényelmesebb és kellemesebb helyzetben van. Persze, az EL-ből kiestek, de a visszavágón a piros és a vegyesfelállás ellenére is nyerni tudtak. Az idei cél egyértelmű, bajnoki cím. A keret megvan hozzá, ráadásul minőségi és válogatott játékosokkal teletűzdelve (11 millió küzd majd meg a 4-el). Úgy hiszem, hogy egy jó bajnoki rajt, főleg a kiesés utána szárnyakat fog adni Horváth Ferenc tanítványainak. Aki papíron játszik, kötésszámra figyeljen.

227 5 Paks - Győr V 1.78

A végére pedig egy gyors tipp. A Helsinborg fogadja az Örebrot. A vendégeknél több fontos játékos is friss sérült, a hazai, jóval gazdagabb gárda pedig 2-3 keveset játszót leszámítva teljes. Értékben gazdagabb, a tabellán való helyezés miatt motiváltabb hazaiak be fogják húzni a találkozót.

214 1 Helsingborg - Örebro H 1.58

Só, cukor és mindne mi jó. A fenti 4-ből jött létre egy 3/4, amely tippmixen a Győr kötése miatt kicsit variálósan, egy 5. esemény, és 4 szelvény kitöltésével fogadható. Ha egy elmegy a pénz visszajön, ha mind jön, akkor pedig a szorzó 4-es.

hozzászólások

Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!

rendezés: legújabb | legnépszerűbb
JCSfella 2014-07-27 11:43:10
Ha kell mellérakni, az nem 3/4 cicu.

további tippjeink a Foci világából

friss 2 órája NB1: Diósgyőr – FTC
A tabella nem hazudik, ahogyan az eredmények sem. Idén hazai körülmények között már négyszer megverték a Ferencvárost, Robbie Keane taktikája a nemzetközi porondon, erősebb csapatokkal szemben kiválóan működik, ám az NB1-ben nemhogy nem dominál a Ferencváros, hanem a Győr mögött jelenleg második, de a Debrecen, a Paks és a Puskás Akadémia is ott van a nyakán.
A tabella nem hazudik, ahogyan az eredmények sem. Idén hazai körülmények között már négyszer megverték a Ferencvárost, Robbie Keane taktikája a nemzetközi porondon, erősebb csapatokkal szemben kiválóan működik, ám az NB1-ben nemhogy nem dominál a Ferencváros, hanem a Győr mögött jelenleg második, de a Debrecen, a Paks és a Puskás Akadémia is ott van a nyakán.
A Bundesliga 17. fordulójában a harmadik helyezett Borussia Dortmund a Signal Iduna Parkban fogadja a 11. pozícióban álló Borussia Mönchengladbach csapatát.
A Bundesliga 17. fordulójában a harmadik helyezett Borussia Dortmund a Signal Iduna Parkban fogadja a 11. pozícióban álló Borussia Mönchengladbach csapatát.
A BTTS, vagyis „Mindkét csapat szerez gólt” típusú sportfogadásnál az a lényeg, hogy a rendes játékidőn belül mindkét csapat legalább egy gólt szerezzen. Nem számít, hogy ki nyer, csak az, hogy ne legyen gól nélküli és egyoldalú mérkőzés. Az ilyen fogadásoknál több tényezőt is érdemes figyelembe venni, hogy jó döntést hozzunk. Ezeket foglaljuk össze ebben a rovatban, valamint ajánlunk néhány aktuális BTTS-fogadási ötletet!
A BTTS, vagyis „Mindkét csapat szerez gólt” típusú sportfogadásnál az a lényeg, hogy a rendes játékidőn belül mindkét csapat legalább egy gólt szerezzen. Nem számít, hogy ki nyer, csak az, hogy ne legyen gól nélküli és egyoldalú mérkőzés. Az ilyen fogadásoknál több tényezőt is érdemes figyelembe venni, hogy jó döntést hozzunk. Ezeket foglaljuk össze ebben a rovatban, valamint ajánlunk néhány aktuális BTTS-fogadási ötletet!