2016.10. 27.

WTA Finals 2016 Párosok - Negyeddöntők

WTA Finals 2016 Párosok - Negyeddöntők

Kezdetét veszik a páros küzdelmek is a WTA Finals 2016-os nagytornán. A tavalyi évben az egyénihez hasonlóan két csoport, és körmérkőzések voltak, most azonban visszatértek a korábbi lebonyolításhoz, és egyenes kiesés lesz. A négy kiemelt sorrendben: Garcia/Mladenovic, Hingis/Mirza, Mattek-Sands/Safarova, Makarova/Vesnina. Ellenük pedig a Hlavackova/Hradecka, Chan/Chan, Babos/Shvedova és Goerges/Pliskova párosokból kerültek ki az ellenfelek. Ebben a cikkben a csütörtöki napon megütköző párosokról írok most.

 

Caroline Garcia/ Kristina Mladenovic – Julia Goerges / Karolina Pliskova

Az első számú kiemelt Garcia/Mladenovic páros mondhatjuk, hogy nagyon összeállt. Persze tudtuk róluk, hogy nagyon jó játékosok ebben a műfajban, hiszen mindketten itt voltak már tavaly is Szingapúrban, csak más partnerrel. Már az év elején is látszott, hogy rendben lehet ez a páros, aztán a salakszezonban állt össze igazán, mikor Charlestone és a Római negyeddöntő között 16 meccses győzelmi szériát produkáltak, köztük két tornát is megnyerve. És ha azt hittük volna nem lehet ezt tetőzni, megnyerték a US Opent hazai közönség előtt. Wimbledonban csak negyeddöntőig jutottak, és az Olimpián is leszerepeltek viszont. Aztán a US Openen ismét a döntőig meneteltek, ahol nagy küzdelemben maradtak alul Mattek-Sands/Safarova ellen. A Pekingi tornán ősszel ez a döntő ismétlődött ugyanezen eredménnyel, és így vannak most ők itt első számú kiemeltként.

A Goerges/Pliskova duó a tavalyi év második felében, vagy talán inkább a végén állt össze, és bizony a 2016-os naptári évben nem kellett sokat várni, hogy berobbanjanak a köztudatba, hiszen az Ausztrál Openen elődöntőig meneteltek, ahol Hingis/Mirza állította meg őket. Indian Wellsben már döntőig jutottak, aztán a salakszezon nem igazán feküdt nekik. Várható volt azonban, hogy a két nagy ütő a füves borításon jól fogja magát érezni, és Wimbledonban ez ismét egy elődöntőre volt elég. Még Cincinnatiben is elődöntőztek, de aztán nem voltak igazán jó eredményeik, a US Open 16 közé jutás is átlagosnak mondható max. Talán a legnagyobb szívfájdalmuk az lehet, hogy nem sikerült egy tornát sem megnyerniük a sok jó szereplés ellenére. Valljuk be, nagy durranás lenne, ha pont a WTA Finals lenne az amit behúznának, főleg, hogy összességében 8-ik helyen jutottak be ide.

Most pedig nézzük meg ezt a párharcot közelebbről. Peches az első számú kiemelt, mert kis túlzással mumusa a Pliskova féle duó Garciáéknak, hiszen mind az Ausztrál Openen, mind Wimbledonban le tudták győzni őket két szettben. Míg minden bizonnyal Mladenovicék a technikásabbak, addig Pliskováék képviselik az „erőt”. Talán az sem véletlen, hogy mindkét találkozásuknál volt tie-break, ahol elég jól tartották a duók az adogatásaikat, egy-két kivétellel, a rövidítésben viszont felül tudott kerekedni a jobban szerváló páros. Pliskovát például ismerjük, hogy bármikor elereszt egy-két ászt. A pályán ráadásul a cseh lány eddigre már két meccset lejátszott idén az egyéniben, ami akár előny is lehetne, de Mladenovic is ismeri már az itteni környezetet a tavalyi meccsekről. Nüanszok dönthetnek, épp ezért én ezt most nem nagyon ajánlom fogadásra. Több másik kettős ellen is megmerném tenni őket, de Goerges/Pliskova ellen pont nem. Persze biztos lesz, akiket ez nem tántorít el, de ezt most veszélyes meccsnek érzem.


Bethanie Mattek-Sands / Lucie Safarova – Babos Tímea / Yaroslava Shvedova

A harmadik számú kiemelt Mattek-Sands/Safarova páros tavaly nagy meglepetésre búcsúzott a csoportmérkőzések után. Ennek már egészségügyi okai is voltak, hiszen Safarova fertőzéssel küszködött, miközben ráadásul egyéniben is érdekelt volt. Idén viszont vitathatatlanul a legjobb formában érkeznek ide látszólag. A US Opent megnyerték, majd tovább két trófeát gyűjtöttek be azóta, és jelenleg 16 meccses győzelmi szériájuk van, amit folytatnának. Amit említettem betegség az év elején ki is vette őket a versenyből, illetve Mattek-Sandsnak is ujjtörése volt, aztán márciusban mikor újra összeálltak gyorsan meg is nyerték a Miamibeli nagytornát. Aztán még Charlestoneban is döntőztek a salakszezon elején, de innentől ezen a borításon nem remekeltek. Aztán Wimbledon sem sikerült jól, de az utolsó pár hónap ahogy említettem bravúros lett. Sokat gondolkoztam ki érdemelné meg a legjobban itt a győzelmet, na nem mintha ennek bármi lényege lenne. Aztán azért belegondoltam, hogy több hónapot hagytak ki év elején, és alapból újra kellett építkezni úgymond, még ha nyilván amúgy egymást érezték ezelőtt is a pályán. És mindezek után sikerült nyerniük egy Grand Slam tornát, mellé 2 db Premiere Mandatory kategóriás versenyt (Miami, Peking), valamint egy Premiere 5 kategóriásat (Wuhan), plusz egy „szimpla” premiere tornán is döntőztek (Charlestone). Ezek a kategóriák pontosan így vannak amúgy fentről lefele haladva, csak annyi van, hogy a GS és a Premiere Mandatory között helyezkedik el ez a WTA Finals, amin most vesznek részt. Még annyit megjegyeznék, hogy Premiere Mandatory verseny 4db van összesen a naptári évben, ebből nyertek meg kettőt. De Premiere 5 is csak 5db van. Tehát ez nem kis teljesítmény. Az már tényleg csak a slusszpoén, hogy Mattek-Sands vegyespárosban olimpiai bajnok lett közben Sock oldalán, és amúgy Vandeweghe oldalán megnyerte az Indian Wells-i tornát is, így 4-ből ő végeredményben 3 Premiere Mandatory tornát nyert. Az ő mérlege kemény borításon idén 31-5…ami egészen elképesztő. Szóval mindent egybe véve 2016-ban, nemcsak hogy megérdemelnék ezt a címet is, de egyértelműen esélyesek is rá.

A Babos/Shvedova duó szépen összeállt már az elejétől fogva. Igazából jó döntésnek bizonyult mind Mladenovic, mind a mi Timink számára a szétválás, mindketten eredményesen szerepeltek idén is. Shvedovával nagyon jó az összhang is, és egy rendkívül rutinos partnert tud a maga oldalán Babos. Indian Wellsben elődöntőt, Miamiban pedig döntőt játszhattak egyből, mindkét alkalommal Mattek-Sands járt túl az eszükön, egyszer Vandeweghe, egyszer pedig Safarova mellett. A salakszezon a magyar lány párosának sem sikerült fényesen, de aztán jött a csúcspont Wimbledonban, ahol a Williams testvérek ellen döntőzhettek. Ott nem igazán rúgtak labdába, de az odáig vezető út is szép volt, hiszen a Hingis/Mirza kettőst is le tudták győzni két szettben. A többi eredmény megint nem volt számottevő az év hátralevő részében, és végül tornát sem sikerült nyerni így 2016-ban közösen, de így is itt vannak, és ez önmagában is szép eredmény.

A mérkőzésről szólva el kell mondani, hogy adott napon szerintem bárki ellen van esélyük Baboséknak, legalábbis képesek remek játékra. Azonban nem kaphattak volna vélhetően nehezebb ellenfelet jelenleg, mint a Mattek-Sands/Safarova páros. Már csak azért is, mert idén mikor elkezdték a saját kampányukat végre Miamiban Mattekék, már akkor is sikerült egyből legyőzni Shvedováékat. Azóta pedig csak jobbak lettek, és Mattek-Sands maga pedig egész évben remek páros formában. Sokszor említettem is őt én már cikkekben, hogy alapvetően a világ egyik legjobb játékosa Ő ebben a műfajban. Safarovával pedig megvan a lehető legjobb partner számára. Az extravagáns amerikai mellé, aki a hálónál különösen remekel, egy nagyon jó alapvonali cseh játékos, akinek az ütőereje a nagyobbak közé tartozik, mellé pedig párosul a cseh iskola, ami kiváló technikai hátteret ad. Ha mindez nem lenne elég, Safarova egyértelműen passzol is Mattek mellé stílusban, hiszen egy közvetlen, nyitott, vidám természetű lány alapvetően, össze sem hasonlítható az általános cseh mentalitással. Nézzük meg Kvitovát, vagy Pliskovát, akikről az önbuzdítások ritka kivételével érzelmet sem lehet leolvasni. Szóval ezért működik nagyon jól jelenleg ez a duó, megvan a tökéletes összhang a két lány között, és játékban kiegészítik egymást. Ehhez remek formában érkeztek. Így én itt be is vállalom a tippet, hogy őket favorizálom. Kicsit megfordítva a dolgot, a 2016-os évben annyi dolog szól mellettük, hogy kire fogadjak, ha rájuk nem? Szóval én a Mattek-Sands/Safarova páros győzelmét várom Babosék ellen, valahogy úgy, ahogy még tavasszal Miamiban is sikerült ez.

Tipp: Mattek-Sands/Safarova – 1.45

Eredmény: (5-7, 7-6, 10-2)

WTA - Szingapúr fogadások mára

hozzászólások

Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!

rendezés: legújabb | legnépszerűbb
europa7508 2016-10-27 19:53:51
Gondolom az leizzadt aki nagy zsugát tett rá :) az a lènyeg hogy jött,volt mikor 11 szeres pènzt fizettek èlőben a győzelmükre :)
gyulaia001 2016-10-27 11:13:37
A vartnal talan egy kicsivel konnyebben nyertek Mladenivicsek. Ugy latszik osszekeptak magukat es bizinyitani szeretnenek. Pliskivanak maradt az egyes, de hat ott holnap sorsdonto meccse lesz.
ToMMo 2016-10-26 17:22:40
Bocsánat, ha kicsit hosszúra sikerült, de úgy gondoltam ezeket a tényeket érdemes leírni. :) És végülis ez 4 páros bemutatása is egyben, holnap meg ugye a másik fele. Még jó, hogy nem egy nap alatt játsszák le az összes páros negyeddöntőt. :D

további tippjeink a Tenisz világából

A stratégia a következő: Két-, vagy több teniszmeccs kötésben, amelynek az eredő szorzója 3,0 körüli. A tét kialakítása egy biztonságos bankroll-menedzsmenten-, valamint a Fibonacci stratégián alapul.
A stratégia a következő: Két-, vagy több teniszmeccs kötésben, amelynek az eredő szorzója 3,0 körüli. A tét kialakítása egy biztonságos bankroll-menedzsmenten-, valamint a Fibonacci stratégián alapul.
A stratégia a következő: Két-, vagy több teniszmeccs kötésben, amelynek az eredő szorzója 3,0 körüli. A tét kialakítása egy biztonságos bankroll-menedzsmenten-, valamint a Fibonacci stratégián alapul.
A stratégia a következő: Két-, vagy több teniszmeccs kötésben, amelynek az eredő szorzója 3,0 körüli. A tét kialakítása egy biztonságos bankroll-menedzsmenten-, valamint a Fibonacci stratégián alapul.
A stratégia a következő: Két-, vagy több teniszmeccs kötésben, amelynek az eredő szorzója 3,0 körüli. A tét kialakítása egy biztonságos bankroll-menedzsmenten-, valamint a Fibonacci stratégián alapul.
A stratégia a következő: Két-, vagy több teniszmeccs kötésben, amelynek az eredő szorzója 3,0 körüli. A tét kialakítása egy biztonságos bankroll-menedzsmenten-, valamint a Fibonacci stratégián alapul.