2022.08. 12.

OTP Bank Liga: Debrecen – Vasas (Gólparádé a Cívis városban?)

A Debrecen két döntetlent játszott eddig a két fordulóban, de mindkettő overes volt. Így a két lejátszott meccsen az esett gólok száma hat, vagyis kereken 3gól/meccs. A Vasas is két döntetlent játszott, az egyik egy nagyon gyenge 0-0 volt a Kecsó ellen, az első körben, a második mérkőzésen viszont egy remek összecsapáson lett a Paks ellenében 2-2. Ma pedig egymás ellen mutathatják meg, mit tudnak. Vajon véget és a döntetlen-sorozat?

• A legnagyobb erősítése a Lokinak Bárány Donát. Remek játékkal rukkolt elő, a pattogó labdákra nagyon gyorsan reagál, pillanatok alatt dönt. Azonnal meghozza döntést, semmit nem hezitál és ez a gyors észjárás és cselekvési sebesség az, amivel ő kiemelkedik az élvonalból. Bárányra lehet alapozni, minden mérkőzésen lesz 2-3 szituáció, amikor odakerül és jó döntést fog hozni. Ha nem lesz balszerencséje, akkor sok gólt, és/vagy gólhelyzetet fog ő összehozni! Nem tetszik az, hogy Debrecenben veszik sorban az ismeretlen légiósokat, lásd ez az afro-amerikai védő, közben ilyen fiatalok pallérozódnak az akadémián, mint Bárány. A KTE ellen 16 gólszerzési kísérletet mutattak be, amiből hat eltalálta a kaput. A védelemmel van a baj! Olyan büntetőt nem szabad összehozni, amit megint megtettek, ezen a csapatrészben még kell a fejlődés. A másik pozitív meglepetés Dzsudzsák Balázs játéka. A támadásépítésben ő is nagyon jó, esze van a játékhoz és fizikálisan is remek állapotban van!
  • A második bajnokin sokkal jobb játék volt a Vasastól, mint a Kecskemét ellen. Filip Holender nagyszerű játékkal tért vissza az NB1-be, egy gól és egy gólpassz, remek lendületes játék. Nagyon jó képességű játékos, ő még a válogatott szintjére is visszatérhet. Különösen a Radó-Holender kettős összjátéka volt remek. Egymásnak adtak gólpasszt, ráadásul okos gólpasszt. A Vasas a védekezésre sokkal jobban odafigyel, mint korábban a másodosztályban, de ez így is van rendjén, ha nem így lenne sokszor beleszaladnának a késbe. A teljesítmény szempontjából ég- és föld a két forduló teljesítménye a Vasas szempontjából, viszont az eredményt tekintve két X, ami azért nem a legtökéletesebb. Félig üres, vagy félig tele a pohár! A feszültség a meccs végén kirobbant a játékosokból, amikor Holender megpróbálta elérni az egyik labdát a kispad mellett, de nem sikerült, belecsúszott Waltnerbe, majd az összerohanó játékosok majdnem összeverekedtek. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a labda felé haladó Waltner nem véletlenül járt arra, meg akarta zavarni a becsúszó Holendert! A Vasas nagyon akar, nagyon küzd, Kuttor Attilánál remek helyen van a kormányrúd, be fog ez indulni. Az első bajnokin a mutatott küzdelem és akarat volt dicséretes, a másodikon már a játék is!
  • A két csapat rendkívül motivált lesz, a két döntetlen után nyerni akarnak majd. Ez pedig gólváltást eredményez!