2024.02. 05.

ABA Liga: Buducnost - Crvena Zvezda

Az ABA liga 19. fordulójának derbijén a Buducnost és a Crvena Zvezda csap össze egymással a podgoricai Moraca csarnokban.

• A podgoricaiak jó hangulatban lépnek pályára ezen a mérkőzésen, miután az utóbbi időben meggyőző eredményeket értek el a bajnokságban. Öt egymást követő győzelemmel a jelenlegi győzelem-vereség arányuk 13-5. Ugyanannyi győzelemmel rendelkeznek, mint a Cedevita Olimpija és a Partizan, így jelenleg a tabella második-negyedik helyét foglalják el. Ez idő alatt a Mega Basket, a Cibona, a Krka, a Mornar Bar és a Zadar ellen szereztek győzelmet. Ebből a sorozatból mindössze egy győzelem nem kétszámjegyű különbséggel született, ami kiemeli jelenlegi félelmetes formájukat. Ráadásul az Eurocupban is döntő győzelmet arattak az utolsó fordulóban, amikor a Trento vendégeként 97-78-ra nyertek. Nikola Tanaskovic volt a legeredményesebb játékos 19 ponttal és nyolc lepattanóval, míg Yogi Ferrell 14 pontot és hét asszisztot tett hozzá. Hiába nem Euroligások, mint a Zvezda, egy kifejezetten jó kosárlabda-csapatról beszélhetünk!

• A Crvena Zvezda sűrű időszakon van túl, kilenc nap alatt négy mérkőzést játszott olyan félelmetes ellenfelek ellen, mint a Partizan, a Valencia, az Alba és a Barcelona. A Partizan és a Valencia ellen győzelmet arattak, míg az Alba és a Barcelona ellen vereséget szenvedtek. A Partizan elleni győzelmük az ABA ligában különösen jelentős volt, valószínűleg bebiztosította számukra az első helyet az ABA liga alapszakaszában. Három győzelemmel többel, mint a Cedevita Olimpija, a Buducnost és a Partizan, erős pozícióban vannak nyolc fordulóval a vége előtt. A csapatkapitány Branko Lazic állapota azonban továbbra is bizonytalan a közelgő podgoricai párharcra a Barcelona ellen elszenvedett sérülése miatt.

• A Buducnost kosarasai lényegesen frissebben és kipihentebben lépnek pályára ezen a mérkőzésen, mint a Crvena Zvezda játékosai, ráadásul hazai körülmények között kiváló hangulatban! A Zvezda, tekintettel a helyzetére és az Euroligás szereplésre minden bizonnyal ma rotálni fog! És ez azt jelenti szoros meccset láthatunk majd. Hendikeppel nyeretjük a haziakat!

KÉRJÜK, SEGÍTSD A MUNKÁNKAT ÉS A TIPPMEZŐRE VAGY ERRE A FELIRATRA KATTINTVA, REGISZTRÁLJ A MEGÚJULT TIPPMIXPRÓRA AHHOZ, HOGY JÁTSSZ! KÖSZÖNJÜK!