2019.06. 11.

ACB Liga: A Barcelona is befejezi?

ACB Liga: A Barcelona is befejezi? Az élvonalbeli kosárlabda-bajnokság rájátszásának elődöntőjében a Real Madrid söpréssel-, 3-0-s arányban továbbjutott a döntőbe, ahová ma minden bizonnyal a Lassa Barca is követni fogja. De van egy jó fogadási ajánlatunk erre a meccsre is!

KOSÁRLABDA, SPANYOL BAJNOKSÁG, RÁJÁTSZÁS
2019.06.11. 21:00
ZARAGOZA - BARCELONA (3.M.)

• A Zaragoza úgy látszik ellőtte az összes puskaporát, amikor meglepetésre 2-0 arányban kiverte a Baskoniát, mert az elődöntő első két felvonásán meg sem közelítette azt a teljesítményt, amit a baszkok ellen nyújtott és hát lássuk be, most a harmadik meccsen, dacára a hazai pályának is, nincsenek vérmes reményei.
  • A Barcelona a rájátszás elődöntőjének első meccsén nem csak hozta a szokásos kőkemény védekezését, amellyel 59 ponton tartotta a spanyol bajnokság egyik rájátszást-elérő alakulatát, hanem még a támadásokban is remekeltek. Ennek az eredménye ez a félelmetes 101-59. A Barca sűrűn cserélte játékosait, összesen heten is 8 pont fölött dobtak, a legjobb Kyle Kuric volt 15 ponttal, 2 assziszttal és 2 lepattanóval. A Zaragozából csupán a litván Seibutis és a spanyol Barriero tudott 9 pontig eljutni!

• A katalánok félelmetes formában játszottak, egyszerűen tátva maradt a nézők szája, olyan szemkápráztató játékot mutatott be Hanga Ádám és csapata. A magyar játékos csereként állt be és mintegy 15 perc alatt dobott 12 pontot, leszedett egy lepattanót, bemutatott két blokkot és három labdaszerzést! Azt gondolom, hogy ez a kiütés nem csak azt jelenti, hogy az előny 1-0 a Katalánok számára, hanem mentálisan is jelentősen gyengíti az ellenfelet. Egy ilyen kiütés után, sokkal nehezebb a játékosokat felpörgetni a második meccsre.

Aztán a második meccsen már visszafogottabb volt a katalán gárda, hiszen csak 76-70 lett a vége, viszont a győzelem egyetlen percig sem forgott veszélyben. Azt gondolom, a Barcelona ismét kézben tartja majd a meccset és nem forog veszélyben a katalán söprés, de a végeredmény tekintetében ma sem számítok túl nagy különbségre.