2019.06. 09.

ACB Liga: A második mészárlás következik Barcelonában?

A spanyol élvonalbeli kosárlabda-bajnokság elődöntőjének első fordulójában a katalán sztárcsapat 101 – 59-re verte a Zaragozát, ezzel mintegy mentálisan is egyértelműsítette a vendégegyüttessel, hogy itt bizony nem sok sót ehetnek meg. Ma a második mérkőzés következik.

KOSÁRLABDA, SPANYOL BAJNOKSÁG, RÁJÁTSZÁS
2019.06.09. 21:00
BARCELONA - ZARAGOZA (2.M.)

A Barcelona nem csak hozta a szokásos kőkemény védekezését, amellyel 59 ponton tartotta a spanyol bajnokság egyik rájátszást-elérő alakulatát, hanem még a táamdásokban is remekeltek. Ennek az eredménye ez a félelmetes 101-59. A Barca sűrűn cserélte játékosait, összesen heten is 8 pont fölött dobtak, a legjobb Kyle Kuric volt 15 ponttal, 2 assziszttal és 2 lepattanóval. A Zaragozából csupán a litván Seibutis és a spanyol Barriero tudott 9 pontig eljutni!
A katalánok félelmetes formában játszottak, egyszerűen tátva maradt a nézők szája, olyan szemkápráztató játékot mutatott be Hanga Ádám és csapata. A magyar játékos csereként állt be és mintegy 15 perc alatt dobott 12 pontot, leszedett egy lepattanót, bemutatott két blokkot és három labdaszerzést! Azt gondolom, hogy ez a kiütés nem csak azt jelenti, hogy az előny 1-0 a Katalánok számára, hanem mentálisan is jelentősen gyengíti az ellenfelet. Egy ilyen kiütés után, sokkal nehezebb a játékosokat felpörgetni a második meccsre.
A Zaragoza úgy látszik ellőtte az összes puskaporát, amikor meglepetésre 2-0 arányban kiverte a Baskoniát, mert az elődöntő első felvonásán meg sem közelítette azt a teljesítményt, amit a baszkok ellen nyújtott.

A mai meccsen sem számítok különösebb formajavulásra a vendégek oldaláról. A Barca ismét bedarálja a Zaragozát, bár abban biztos vagyok, hogy akkora kiütés, mint az első meccsen, nem lesz. Nehéz a jó szorzót kiválasztani, hiszen a hazai kimenetelt még hendivel is elég alacsony szorzóval mérik. Az első mérkőzés minden negyedében a Barcelona többet dobott, mint 24 pont, azt várom, hogy most az első negyedben ismét túldobja a 22,5-öt.