2019.12. 17.

Euroliga: A Barcával csak nyerhetünk!

A kosárlabda Euroligában ma több olyan mérkőzésre is sor kerül, amelynek a kimenetele nagyon egyértelmű. Ezek egyike a Barcelona - Asvel Lyon mérkőzés, amit a katalán nagyvárosban rendeznek. Teljesen egyértelmű, hogy a hazaiak sokkal esélyesebbek a győzelemre, valamint teljesen egyértelmű, hogy sok pont várható. Egy remek összetett tipp következik!

KOSÁRLABDA, EUROLIGA
2019.12.17. 21:00
BARCELONA - ASVEL LYON-VILLEURBANNE

• Az FC Barcelona kiválóan szerepel az idei Euroliga kiírásban, a harmadik helyen áll a tabellán, 10 győzelem, valamint három vereség a mérleg. A A katalánok azok elen a csapatok ellen, akik kiemelkedően jó védekezésre képesek (CSKA, Fener, Maccabi) képesek szorosabb meccset játszani, esetlegesen ki is kapni (CSKA 67-96 otthon), de a többieket rendszeresen alaposan elverik. A támadóátlaguk kiemelkedően jó, 85,5 pont/mérkőzés, amelyből elsősorban a Nicola Mirotic (19,6) - Cory Higgins (12,3) - Brandon Davies (9,) trió vette ki a részét, de természetesen az egész csapat dicsérendő. A legutóbbi két meccsen még inkább megdobták magukat a katalán csapat játékosai, hiszen 100 p/m átlagot sikerült elérni. A mai győzelmük feltétele az, hogy megállítsák a Lyon legjobbját Tonye Jekirit, aki a 10,4-es pontátlaga mellett a legjobb lepattanózók (9,2) egyike a ligában. Ha ez sikerül és tartják a szokásos - miért ne tartanák- kiváló passzolási mutatót (18,8), valamint a gyors letámadásukat, akkor semmi sem menti meg a Lyont a vereségtől. Ez minden bizonnyal így is lesz, hiszen a franciák legutóbb bár nyertek ottjon a Milánó ellen, előtte egy komolyabb vereségspirálban voltak.

A Barcelona sokkal jobb csapat, jobb formában és otthon játszik, így a bukik, természestesen alacsony szorzókat adnak a győzelmükre, és igencsak nagy hendiről kellene indítani őket, amit kizárólagosan nem vállalok be. Viszont a várható magas pontszámot (hiszen a Barca az utóbbi meccsen rendre 100 körül dobott) is belekalkulálva, a fogadáskészítővel létrehozhatunk egy igazán biztos tippet, amelynek elfogadható a szorzója is!

Over 153,5 & Barcelona -6,5 | 1.68 | (10/10)