2024.01. 09.

Euroliga: Asvel Lyon- Crvena Zvezda

Az Euroliga huszadik fordulójában az Asvel és a Crvena Zvezda csap össze az Astroballe-ban.

• Az Asvel az utóbbi időben jelentős változásokon ment keresztül, és mindössze két hónapos együttműködés után elváltak útjaik Gianmarco Pozzecco vezetőedzőtől. A döntés hátterében a csapat gyenge teljesítménye állt, az olasz tréner alatt nem történt számottevő javulás. Utódjaként Pierric Poupet, Pozzecco korábbi asszisztense lép a helyére. Az Asvel emellett a Joventutból érkező tapasztalt szélső-középpályással, Deshuan Thomasszal erősítette meg játékoskeretét. A nagy Euroliga-karrierrel rendelkező Thomas ígéretes statisztikákkal érkezik az idei szezonban, 13,4 pontot és három lepattanót átlagolt az Eurocupban. A kihívásokkal teli szezon ellenére az Asvel az előző fordulóban győzelmet aratott, 93-79-re diadalmaskodott a Zalgiris otthonában, ezzel megszerezte első hazai győzelmét a szezonban.

• A Crvena zvezda az idei szezon legsikeresebb Euroliga-hete után lép pályára, hiszen a Fenerbahce ellen Isztambulban (85-76) és a Partizan ellen hazai pályán (88-72) is jelentős győzelmet aratott. Az elmúlt négy mérkőzésen aratott három győzelmükkel feljebb léptek a tabellán, 8-11-es mérleggel rendelkeznek, és jelenleg a 13. helyet foglalják el. Ioannis Sfairopoulos edző számára azonban komoly kihívást jelentenek a sérülések. Nikola Topic, a Crvena Zvezda friss szerzeménye a Partizan ellen térdsérülést szenvedett, és négy-hat hétig nem lesz elérhető, Joel Bolomboy ugyanezen a mérkőzésen kificamította az ujját, Milos Teodosic és Yago dos Santos pedig a Cedevita Olimpija elleni összecsapáson szenvedett sérülést. Emellett Luka Mitrović egy ideje már hiányzik a játékoskeretből.

• Ez egy pörgős és intenzív meccs lesz, ahol a Zvezda fölényét ellensúlyozz a hazai csarnok és a sok sérült a szerb gárdában. A megadott szorzóknál sokkal esélyesebb az Asvel, ezért őket kell segíteni hendikeppel és több mint 151,5 pontot várhatunk a meccsen.

KÉRJÜK, SEGÍTSD A MUNKÁNKAT ÉS A TIPPMEZŐRE VAGY ERRE A FELIRATRA KATTINTVA, REGISZTRÁLJ A MEGÚJULT TIPPMIXPRÓRA AHHOZ, HOGY JÁTSSZ! KÖSZÖNJÜK!