2023.12. 06.

Euroliga: Asvel Lyon - Maccabi Tel Aviv

Az Euroliga 12. fordulójában az Asvel és a Maccabi Tel Aviv csap össze egymással, a mérkőzésre a lyoni LDLC Arénában kerül sor.

• Az Asvel nem túl jó formában érkezik erre a mérkőzésre, hiszen zsinórban három vereséget szenvedett el az Euroligában, amivel a 17. helyen áll. Gianmarco Pozzecca csapata a Baskonia (81-88), a Bayern (100-101) és a Barcelona (92-101) ellen szenvedett vereséget, látható a francia gárda az Euroliga egyik leggyengébb csapata. Az utolsó fordulóban a katalánoktól elszenvedett vereség ellenére az Asvel kiváló támadójátékot mutatott be, 92 pontot szerzett, és magas hárompontos dobószázalékkal tartotta magát. A Barcelona azonban a negyedik negyedben felülmúlta őket, és bebiztosította a győzelmet. Öt játékos is kétszámjegyű pontot jegyzett azon a meccsen, Timothe Luwawu-Cabarrot 20 ponttal állt a csapat élére, őt Lauvergne (17), De Colo (16), valamint Fall és Scott (15) támogatta egy-egy ponttal.

• A Maccabi Tel-Aviv remek győzelmet aratott utolsó mérkőzésükön, 102-81-re legyőzték az Albát, és megszerezték hatodik győzelmüket az Euroligában ebben a szezonban. Jelenleg a kilencedik helyet foglalják el 6-5-ös győzelem-vereség mérleggel, így a közelgő könnyebb mérkőzésekre készülnek, ami lehetőséget kínál arra, hogy feljebb kapaszkodjanak a tabellán. A háború miatt meglehetősen laposan kezdő izraeli csapat egyre jobban beindul és kiadja azt a minőséget, ami benne van a keretben. Wade Baldwin a Maccabi egyik legjobbja, aki az elmúlt négy mérkőzésen folyamatosan kétszámjegyű pontokat szerzett. Baldwin különösen az utolsó két mérkőzésen volt lenyűgöző, 18 és 19 pontjával, és létfontosságú volt a közreműködése. A Maccabi vezeti a versenyt a támadólepattanók tekintetében, és várhatóan ezt az erősséget kihasználva könnyű pontokat szereznek majd a közelgő mérkőzésen.

• Annak ellenére, hogy az Asvel a szezon előrehaladtával egyre jobban fejlődik, a Maccabi összetartóbb és szervezettebb csapatnak tűnik. A hazaiaknál hiányzik a fegyelem a védekezésben, ami lehetőséget ad a vendégeknek, hogy kihasználják a helyzetet és megnyerje a meccset.