2024.04. 04.

Euroliga: Barcelona - Maccabi Tel Aviv

A 4. Barcelona és a 7. Maccabi Tel Aviv csapatai találkoznak ma az Euroliga 33. fordulójában.

• A Barcelona két egymást követő vereség után az utolsó fordulóban fölényes győzelmet arattak. A Bayernt idegenben 87-79 arányban győzték le, méghozzá különösebb nehézségek nélkül. Roger Grimau válogatott csapata a Jabari Parker - Nicolas Laprovittola - Jan Vesely trió kiemelkedő teljesítményének köszönhetően érte el ezt a győzelmet. Ők hárman együtt 41 pontot szereztek. A tabellán a 2., 3. és a 4. helyeken rendkívül szoros a verseny! A Panathinaikosz, a Monaco és a Barcelona egyenként 21 győzelemmel és 11 vereséggel áll, így az alapszakasz végéig kiélezett harc várható e három pozícióért. Roger Grimau edzőnek nincsenek sérüléssel kapcsolatos aggályai. Minden játékos fitt, így az edzői stáb teljes játékoskeretre támaszkodhat.
  • A Maccabi Tel Aviv remek formában van. Zsinórban hat győzelmet arattak az Alba, a Zalgiris, az Asvel, a Bayern, a Crvena zvezda és a Valencia ellen. Mindegyik mérkőzésen magas szintű támadójátékot mutattak be. Átlagosan 92,5 pontot szereztek az utolsó hat meccsen. Wade Baldwin a csapat irányítója megállíthatatlan az utóbbi időben, és március MVP-jének választották. Átlagban 18,4 pontot, 4,6 asszisztot, 4 lepattanót és 1,6 labdalopást jegyzett. Az izraeli klub jelenlegi győzelem-vereség mérlege 19-13. Az a céljuk, hogy bebiztosítsák a közvetlen rájátszásba jutást, ehhez azonban meg kellene nyerniük a hátralévő két alapszakaszmeccsüket. Ez nem lesz könnyű, hiszen idegenben a Barcelonával, otthon pedig az Olimpia Milánóval kell megküzdeniük.
  • Rendkívül dinamikus és pontgazdag meccs várható, hiszen mindkét együttes remekül támad és kiváló formában vannak.

KÉRJÜK, SEGÍTSD A MUNKÁNKAT ÉS A TIPPMEZŐRE VAGY ERRE A FELIRATRA KATTINTVA, REGISZTRÁLJ A MEGÚJULT TIPPMIXPRÓRA AHHOZ, HOGY JÁTSSZ! KÖSZÖNJÜK!