2024.01. 03.

Euroliga: Barcelona – Real Madrid

Már a 2024-es év első hetében az egyik legjelentősebb európai derbi szemtanúi lehetnek a kosárlabda-rajongók, hiszen szerdán 21:00 órakor a Barcelona és a Real Madrid csap össze a Katalán fővárosban.

• A Barcelona számára a lehető legrosszabb időpontban jön ez a mérkőzés, hiszen a formájuk drámai hanyatlásban van. A legutóbbi négy Euroliga-mérkőzésükön mindössze egy győzelmet szereztek, vereséget szenvedtek a Monacótól (71-91), az Albától (70-74) és az Olimpia Milanótól (86-90). Egyetlen diadalukat a Zalgiris ellen aratták (85-80), és Kaunasban is csak hajszál híján kerülték el a vereséget. Roger Grimau csapata az ACB ligában is gyenge eredményekkel szembesült, az előző négy meccsükön mindössze egy győzelmet arattak. Különösen fájó vereséget szenvedett a múlt héten Malagában az Unicaja ellen (71-91). Bár a csapatnak kihívásokkal kell szembenéznie, jelenleg nincsenek jelentős problémái sérült vagy hiányzó játékosokkal, kivéve Alex Abrines hiányát. Pletykák keringenek Grimau esetleges távozásáról és Dimitris Itoudis utódjáról, ami tovább növeli a bizonytalanságot.
  • Ezzel szemben a Real Madrid kosarasai szilárdnak és stabilnak tűnnek. Annak ellenére, hogy olyan kulcsjátékosok hiányoztak sérülés miatt, mint Yabusele, Hezonja, Deck és Fernandez, a múlt héten 77-76-os győzelmet arattak az Asvel ellen. A hétvégén pedig a Valencia elleni 83-74-es győzelemmel bővítették pozitív eredményeiket a hazai bajnokságban. Chus Mateo legényei zsinórban 11 győzelmet arattak az ACB ligában és az Euroligában is, ezzel megőrizték vezető pozíciójukat. Az egyetlen csapat, amelyiknek sikerült legyőznie őket ebben a szezonban, az Unicaja és a Fenerbahce. Mario Hezonja, aki kihagyta az Asvel elleni meccset, felépült sérüléséből, és ott lesz a Barcelona elleni párharcban.

A mai szuperrangadón a Real Madrid győzelmére van nagyobb esély!

KÉRJÜK, SEGÍTSD A MUNKÁNKAT ÉS A TIPPMEZŐRE VAGY ERRE A FELIRATRA KATTINTVA, REGISZTRÁLJ A MEGÚJULT TIPPMIXPRÓRA AHHOZ, HOGY JÁTSSZ! KÖSZÖNJÜK!