2023.11. 17.

Euroliga: Barcelona - Valencia

Az Euroliga kilencedik fordulójában egy rendkívül izgalmasnak ígérkező spanyol összecsapást láthatunk a Barcelona és a Valencia között, amely pénteken 20:30-kor kezdődik.

• A Barcelona kosárlabdacsapata szerdán jelentős kudarcot szenvedett, 71-94 arányban szenvedte el a szezon legjelentősebb vereségét a Baskonia ellen. Ez volt mindössze a második vereségük az európai elitkörben. A mérkőzés sorsdöntő pillanata a második negyedben történt, ahol a Baskonia egy elsöprő 29-11-es rohammal dominált, és a félidőre 55-29-es előnyre tett szert. A második félidőben a Barcelona nehezen tudta 16 pont alá csökkenteni a különbséget, és egy ponton belül már ijesztő, 30 pontos hátrányban volt. A pálya mindkét palánkja alatt gyenge teljesítményt nyújtottak, nem találták a hatékony támadási ritmust, és a védekezésükben is hiányzott az agresszivitás. A katalán csapatból mindössze két játékos tudott kétszámjegyű pontot elérni ezen a találkozón, Nicolas Laprovittola 14, Oscar Da Silva pedig 12 pontot tett hozzá. A Barcelona a kudarc ellenére 6-2-es győzelem-vereség mérleggel stabilan őrzi második helyét a tabellán. A hazai mérlegük továbbra is hibátlan, akár az Euroligában, akár az ACB Ligában.

• A Valencia is válságban van, mivel az utolsó két Euroliga-meccsén vereséget szenvedett, az Olimpia Milano (52-83) és a Real Madrid (73-76) elleni nehéz találkozókon. Ez a Barcelona elleni idegenbeli mérkőzés nagyon rossz pillanatban érkezik Alex Mumbru csapata számára. A Real Madrid elleni legutóbbi, keddi mérkőzésen a Valencia dicséretes teljesítményt nyújtott. Annak ellenére, hogy az első félidőben vezettek, nem tudták megtartani az előnyt, és a vége vereség lett. Brandon Davies kedden a Valencia legjobb formáját mutatta, 22 pontot szállított, ebből lenyűgöző 20-at az első két negyedben. Semi Ojeleye 13 pontot tett hozzá, míg Chris Jones és Damien Inglis egyenként 12 pontot szállított.

• Mindkét csapat nagyon magas fokon és koncentráltan képes védekezni, ez jellemzi majd várhatóan a mai találkozót is. Az iram nem lesz öldöklő, sokkal inkább a védekezés biztonsága lesz a döntő. Mindenképp under-oldalról kell közelíteni és a Barca hazai pályán mutatott makulátlansága ma sem fog csorbulni.