2023.12. 06.

Euroliga: Baskonia – Fenerbahce

Az Euroliga tizenkettedik fordulója szerdán öt mérkőzéssel zárul, ezek közül a Baskonia és a Fenerbahce csap össze. A mérkőzés 20:30-kor kezdődik.

A Baskonia játékosai a múlt héten folytatták pozitív sorozatukat a bajnokságban, a spanyol derbin 98-84 arányú, figyelemre méltó győzelmet arattak a Valencia ellen. Ez volt az ötödik győzelmük az elmúlt hat fordulóban, ami egybeesik Dusko Ivanovics edző megbízatásával. A Valencia elleni mérkőzésen a Baskonia erős támadójátékot mutatott be. Annak ellenére, hogy a félidőben 52-44-es hátrányban voltak, Ivanovic játékosai az utolsó 20 percben átvették az irányítást, a félelmetes Howard-Moneke tandem által vezényelve, akik összesen 43 pontot szereztek. A különösen jó dobóformában lévő Howard 22 hárompontost jegyzett az elmúlt négy meccsen, ami elégedettségét fejezte ki az új edzői irányvonallal kapcsolatban. Összességében elmondható, hogy Dusko Ivanovics kinevezése tökéletes húzásnak bizonyult!

• A Fenerbahce kerete rendkívül minőségi és erős, viszont a formájuk egészen gyenge volt, a múlt meccsig! Akkor ugyanis jelentős győzelmet arattak, hosszabbításban 100-99-re legyőzték a Real Madridot, ez volt a Királyi Gárda első veresége a szezonban. Annak ellenére, hogy az első negyed után 13 pontos hátrányban volt a csapat, Dimitrisz Itoudisz csapata türelemről és koncentrációról tett tanúbizonyságot, és fordított, a döntő kosarat pedig Yam Madar szerezte. Guduric 21 pontjával a Fenerbahce legeredményesebb játékosává lépett elő, amit Wilbekin 19 pontos közreműködése egészített ki. Az új kihívás előtt álló Fenerbahce célja, hogy megtörje az idegenbeli vereségek sorozatát, hiszen zsinórban négy buktát szenvedett olyan félelmetes ellenfelektől, mint a Partizan, a Maccabi Tel Aviv, a Crvena Zvezda és a Virtus Bologna. Bár a feladat nem lesz könnyű Baszkföldön, a csapat önbizalma kétségtelenül megugrott a Real Madrid elleni győzelem után.

• Alapvetően jól védekezik mindkét csapat, de a Fener lendületét nem lehet csak védekezéssel megtörni ma. Azt gondolom, hogy a két gárda együtt megdobja a 163 pontot ma!