2019.11. 20.

Euroliga: Baszkföldön vásik el az orosz sereg?

Legutóbb a Nando De Colóval felálló Fenerbahcét verte 18 ponttal Moszkvában a CSKA, ma viszont idegenbe utazik, mégpedig Vitoria-Gasteiz városába, ahol az ellenfél a hazai körülmények között rendre teltház előtt szereplő Kirolbet Baskonia lesz. Nem lesz ez olyan könnyű meccs az oroszok számára!

KOSÁRLABDA, EUROLIGA
2019.11.20. 21:00
BASKONIA VITORIA - CSZKA MOSZKVA

• Nem indult olyan jól az idei Euroliga-szezon a baszk alakulatnak. A legutóbbi két fordulóban is kikaptak attól a Milánótól és Maccabi Tel Avivtól, akik tegnap egymás ellen küzdöttek és 180 pontot dobtak a meccsen. Ma viszont ismét hazai környezetben a Kirolbet Baskonia.
  • A baszkok nincsnenek jó formában, hiszen az utolsó négy meccsből hármat elbukott az Euroliga idei kiírása során, viszont hazai pályán még mindig plusszos a mérleg (2-1). A CSKA Moszkvának viszont remek sorozata van, hiszen az utolsó öt mérkőzéséből hármat megnyert, ráadásul igazán remek emlíkek fűzik Vitoria-Gasteiz városához, hiszen nem csak az utolsó négy baszkföldi túráját nyerték meg, ezen felül tavaly szintén ebben a csodálatos baszk városkában nyerte meg az orosz csapat a Final Fourt is!
  • Az orosz alakulatnál Mike James nyújtott kiemelkedőt az elmúlt fordulókban, míg a Baskoniánál ,már a megszokott módon Toko Shengelia emelkedik ki. Mindketten két-két alkalommal voltak valamelyik fordulóban MVP-játékosok ebben a szezonban.
  • A Baskoniának elsősorban a támadások hatékonységéban kell fejlődnie ahhoz, hogy meg tudja nyerni a mai meccset. Pierria Henry-nek és Luca Vildoza-nak kellene vezetp szerepet játszania ebben és a hátára venni a csapatot. A CSKA védelme rettenetesen erős és támadásban is jók (72,3pont/meccs átlag), ám ebben még lehetne fejlődni! Amennyiben a védelem hozza a megszokott formáját, de a csapat képes lesz megdobni a 80 pontot, akkor szinte biztos, hogy legyőzik a hazaiakat.

Azt várom, hogy a Baskonia összeszedi magát és a szokásos jó védekezés mellett, ezúttal a pontszerzésben is jeleskedni fognak. Szoros meccset várok, ezért a tippem a hazaiak hendivel megerősített győzelme, amiért több irodánál is 1,6 fölötti szorzót kapunk!