2023.11. 15.

Euroliga: Bayern München – Partizan Belgrád

A Bayern és a Partizan összecsapásával zárul az Euroliga nyolcadik fordulója, az összecsapás szerdán 20:30-kor kezdődik a müncheni BMW Parkban.

• A Bayern nehéz rajtot vett az idei szezonban, az első hét Euroliga-mérkőzésen mindössze két győzelmet aratott. Jelenleg a 16. helyen állnak a tabellán, csak az Alba Berlin és az Asvel van mögöttük a tabellán. A csapat egy negatív eredménysorozaton van túl, négy egymást követő mérkőzésen szenvedett vereséget a Barcelona, a Fenerbahce, a Crvena Zvezda és a Maccabi Tel Aviv ellen. Pablo Laso edző, aki nemrég, a nyáron csatlakozott a klubhoz, jelentős változásokat kezdeményezett a játékoskeretben. Az új játékosok érkezése után több időre van szüksége a mesternek ahhoz, hogy eredményes csapatot kovácsoljon a jó játékosokból. A spanyol edző számára biztató, hogy a csapat az utolsó két mérkőzésen már játékban jól teljesített, a Zvezda és a Maccabi ellen egyenrangú félnek bizonyult. Mindkét mérkőzésen vezettek, de az első félidőben megszerzett előnyüket nem sikerült megtartaniuk. Vladimir Lucic továbbra is hiányzik sérülés miatt, és bizonytalan Andreas Obst és Isaac Bonga bevethetősége is, mindketten a hétvégi német bajnoki mérkőzésen szenvedtek sérülést.

• A Partizan fontos győzelmet aratott a Fenerbahce ellen a legutóbbi fordulóban. Az első félidőben mutatkozó ponthátrány ellenére felálltak a padlóról és eltüntették ellenfelük előnyét, ami egy szoros végjátékban és egy döntő fontosságú 85-84-es diadalban csúcsosodott ki. 85-84. A Partizan játékosainak formája ebben a szezonban folyamatos ingadozik. Az ABA ligában az Igokea ellen nemrég nyújtott gyenge teljesítmény, amely 89-91-es vereséget eredményezett, meglepő csalódás volt Zeljko Obradovic csapata számára. Ugyanakkor párhuzamot lehet vonni az előző szezonnal, amikor a kezdeti kudarcokat leküzdve jelentősen emelték játékuk színvonalát. Bruno Caboclo szerdán debütálhat az Euroligában, miután a múlt héten csatlakozott a Partizanhoz a Venezia csapatától. Az ő jelenléte várhatóan javítani fogja a védekezés keménységét és a védekező lepattanók ellenőrzését, mely területeken a Partizan teljesítménye eddig hiányos volt.

• Kemény és szoros mérkőzés várható, amelyen egyik csapat sem fog nagyon a másik fölé nőni. A hazai csarnok hangulata miatt én a Bayernt nyeretem egy kis hendivel, valamint a pontszámot 170 alá lőttem be.