2023.12. 01.

Euroliga: Crvena zvezda - Anadolu Efes

Az Euroliga 11. fordulójának utolsó három mérkőzését rendezik pénteken. A nyitómérkőzésen a Crvena zvezda és az Anadolu Efes csap össze, a találkozó 20:00 órakor kezdődik a Stark Arénában.

• A Crvena zvezda kosárlabdacsapata annak ellenére küzd a jelenlegi szezonban, hogy a nyáron egy igen tekintélyes játékoskeretet állított össze. A pillanatnyi mutató 3GY – 7V és ez nem mutatja valós erejüket. A Top 8-as és Final Four-támadásra irányuló kezdeti ambíciók ellenére a 16. helyen találják magukat, itt az idő lassan átértékelni a célokat, vagy pedig egy hatalmas javulást kellene véghezvinni. Komoly probléma a külföldi játékosok, különösen Mike Tobey és Shabazz Napier alulteljesítése, akiktől jelentős erősítést vártak. A védekezés alapemberei, Branko Lazic és Hanga Ádám sérülés miatt kiesett, ami tovább nehezíti a csapat védekezési képességeit.

• Az Anadolu Efes gyengébben kezdte a szezont, de fokozatosan formába lendült, és az utolsó négy mérkőzésen három győzelmet aratott. Jelenleg a 11. helyen állnak kiegyensúlyozott 5GY – 5V mérleggel. Az Anadolu Efes legfontosabb támadói közé tartozik Shane Larkin és a hatékony Will Clyburn, védekezésben pedig Darius Thompson és Rodrigue Beaubois a vezér. Ők ketten megkönnyítik Larkin munkáját a pontszerzésben. Az olyan játékosok sérülése, mint Derek Willis és Ante Zizic, valamint a Pleiss Tibor körüli bizonytalanság kihívások elé állítja Erdem Can edzőt. A közelmúltban az Anadolu Efes szerződtette Mike Daumot, a korábbi Tortona-játékost, aki várhatóan bővíti a rotációt a csatár és center poszton.

• Szoros meccs lesz ez. Annak ellenére, hogy a Zvezda nem teljesít jól az utóbbi időben, védekezésben még mindig jobbak, mint az Anadolu, ez pedig kulcsfontosságú lehet a mai meccsen. Az Anadolu viszont nagyon erős támadásban, ezért a pontokra érdemes inkább rámenni. Várhatóan túldobják a 160 pontot a meccsen.