2023.10. 18.

Euroliga: Crvena Zvezda – Monaco (Belgrádban a Zvezda kőkemény!)

Az Euroliga harmadik fordulója szerdán az utolsó három mérkőzéssel zárul. A napot a Crvena zvezda és a Monaco mérkőzése nyitja a Stark Arénában, 20:00 órai kezdettel.

• A Crvena zvezda kosarasai az első két fordulóban felemásan kezdték a bajnokságot. A nyitófordulóban meggyőző fölénnyel, 94-73-ra győzték le az Asvel együttesét szurkolóik előtt. Ezen a mérkőzésen megmutatkozott figyelemre méltó hárompontos dobó képességük, 34 kísérletből 17 sikeres hárompontost dobtak. Duska Ivanovica edző irányításával minden kulcsfontosságú kosárlabdai szempontból felülmúlták a francia csapatot. A második fordulóban azonban fordult a sorsuk, amikor a negyedik negyedben jelentős előnyük ellenére 74-79-re kikaptak Kaunasban a Zalgiristől. Sajnos a piros-fehérek nem tudták ellensúlyozni a hazaiak agresszív játékát, és kifogytak a hatékony támadási erőből, aminek az lett az eredménye, hogy elszenvedték első Euroliga-vereségüket. Ma pedig egy nagyon erőteljes támadó-potenciállal rendelkező csapat ellen lépnek pályára a szerbek. Dusko Ivanovics edző azonban arról híres, hogy rendületlen koncentrációt és védekező elkötelezettséget követel meg a játékosaitól. Ezért valószínű, hogy szilárd védekezési stratégiát fog alkalmazni és erre ma nagy szükség is lesz!
  • A Monaco olyan erősítésen ment át, hogy az Euroliga-bajnoki cím egyik fő esélyesének tartották őket a szakemberek a sorozat rajtja előtt. Mindezek ellenére gyengén kezdték európai szereplésüket. Az első fordulóban 65-70-es vereséget szenvedtek a Valencia ellen idegenben, majd a második fordulóban megalázó 59-83-as vereséget szenvedtek a Virtustól. Kevesen számítottak arra, hogy az olasz klub ilyen módon kerül ki győztesen. A csapat az első két mérkőzésen zavartnak és koncentrálatlannak tűnt. Mike Jamesen kívül, aki jelentősen hozzájárult a pontszerzéshez, a többi játékos nehezen tudott érvényesülni támadásban. Kemba Walker, óriási erősítés! A nagy NBA-tapasztalattal rendelkező irányító érkezése fordulópontot jelenthet a Monaco számára. Az ő jelenléte várhatóan jelentősen felpörgeti a Monaco támadójátékát, és Mike James-szel párban az Euroliga történetének egyik legfélelmetesebb párosát alkothatja.
  • A Zvezda védekezni fog körömszakadtáig és ebben jók is, a Monaco támadni fog a fent említett duóval az élen. A bukik Zvezda-sikert várnak, de szerintem ma robban a Monaco-bomba! Monaco + 5,5 & Kevesebb mint 169,5 pont a mérkőzésen