2019.03. 28.

Euroliga: Csak púp a hátán a Buducnostnak a mai meccs

LebronBasket

Az Euroliga mai játéknapján az Adria Liga elődöntőt játszó podgoricai Buducnost az ötödik helyért küzdő spanyol Barcelonához látogat. A meccs egyértelmű esélyese a katalán gárda, nézzük is mire érdemes fogadni ezen a meccsen.

KOSÁRLABDA, EUROLIGA | 2019.03.28. 21:00
BARCELONA - BUDUCNOST PODGORICA

• A Buducnost mint ahogyan azt várni lehetett súlytalan volt az Euroligában, otthon még csak-csak meg tudták húzgálni az ellenfelek bajszát, de idegenben labdába sem rúgtak. 13 meccs saját csarnokukon kívül és ugyanennyi vereség, ami mindent elmond a montenegróiakról.
  • A Barcelonának ma nagyon kell a győzelem ha meg akarják szerezni vagyis megtartani az ötödik helyet az alapszakasz végén és ezzel elkerülni a Fenerbahce, CSKA, Real Madrid hármast a Final Four előtt. Az odds azonban nevetséges 1,02, a hendikep pedig hatalmas, ennek ellenére reális, de túl nagy hogy nyugodt szívvel ajánlani tudjam.
  • A mai meccsen azonban több kulcsjátékosát is pihentetni fogja Jasmin Repesa mester, ugyanis a Cedevita ellen vasárnap jön a második meccs amelyet a Buducnostnak mint az Adria Liga címvédőjének mindenképpen hoznia kell ha meg akarja védeni címét. Az Euroligának számukra már nincs tétje, csak púp a hátukon a hátralévő két meccs.

A tippem a Buducnost húzóemberéről szól Earl Clarkról, aki a Cedevita ellen három nappal ezelőtt 34 percet játszott. Jól ment az amerikai, de alig volt pár perce a padon és hatalmas feladat vár rá a két csapat második mérkőzésén is. Ma Repesa mester minden bizonnyal pihentetni fogja, igaz neveket nem mondott hogy ki fog kapni a megszokottnál sokkal kevesebb játékpercet, de érzésem szerint elsősorban Clarkra gondolt. 10,5 pontra adják a bukik a határt, amit szerintem semmiképp sem fog megdobni. Ha ott is lesz a pályán Pesic mester fiai akik az egyik legjobb védelemmel rendelkeznek az Euroligában, figyelni fognak rá, de itt ő érzésem szerint max 10-15 percet lesz a pályán.