2020.02. 06.

Euroliga: Dávid és Góliát Berlinben?

Tipikus Dávid és Góliát-mérkőzést rendeznek Berlinben, már ami a statisztikát illeti. De ma sokezer fanatikus fogja biztatni az Alba Berlint a német fővárosban, amely minden bizonnyal hatalmas elánnal fogja magát belevetni a meccsbe, hogy legyőzzék a nagynevű ellenfelet, az Euroliga-tabella harmadik helyén álló Real Madridot. Lássuk, mire számíthatunk!

KOSÁRLABDA, EUROLIGA
2020.02.06. 20:00
ALBA BERLIN - REAL MADRID

• Hazai környezetben azért vigyázni kell az Albával, gyors, futós kosárlabdát játszanak, 84,7-es támadóátlaguk van. Az elmúlt kilenc meccsüket a Real Madrid nyerte meg, beleértve a hét Euroliga mérkőzést is. A héten mindkét alakulat győzelemmel hangolt a mai összecsapásra. Az Alba kiváló játékkal 96-102-re nyert Milánóban, míg a Real drámai összecsapáson nyert a Baskonia ellen éppen csak egy ponttal (70-69).
  • Az Alba keretét kifejezetten az európai kosárlabdasport legmagasabb szintű ligájára építették fel, ahol idén szeretnének jól szerepelni. A csapat elsősorban a sok futásra alapuló, gyors támadójátékra épül, Giedraitis (13.5), Eriksson (11.1) és Sikma (10.0) vezetésével futnak a támadások. Nyilván amikor ők is pályán vannak. Luke Sikma kulcsjátékos, hiszen a jó dobáshatékonysága mellett ő szedte le a legtöbb lepattanót is meccsenkénti átlagban (6.1). Legutóbb is ő volt a vezér Milánóban. A német csapat számára az a legfontosabb, hogy tudják diktálni a tempót, tudják játszani a rohanós, támadójátékukat, mert ebben a legjobban. Ha rá tudják kényszeríteni a spanyol csapatra az akaratukat és a madridiaknak kell alkalmazkodni, akkor lehet esélyük akár a győzelemre is egy nagy adag szerencsével.
  • A Real a Liga kimagasló tudású csapata. 83,2-es támadóátlaggal, viszont betonkemény védekezéssel, 77,4es védekező-átlaggal, amely a második legjobb eredmény a ligában! Anthony Randolph (12.9), Trey Thomkins (11.4) és Facundo Campacco (10.5) a három legjobb dobó, a lepattanózás és a blokkolás terén Mickey és Tavares viszi a prímet.

Az lesz a kulcs, hogy mennyire tudja megállítani az Albát a Real. Ha működik a fal és kifogják a szelet Giedraitisék vitorlájából, akkor nyernek is, de ez nem lesz könnyű feladat. Azt gondolom, hogy a két csapat ma is minimum 161 pontot összehoz, hiszen mindketten kiválóan támadnak és magas dobáshatékonysággal rendelkeznek, valamint szorosabb meccsre számítok. A tippet a B365 fogadáskészítőjével hoztam a világra.